امروز: دوشنبه 07 مهر 1399 برابر با 28 سبتامبر 2020

آغاز ارسال پیامک به تاییدشدگان طرح ملی مسکن/متقاضیان ۳۰ تا ۴۰ میلیون تومان واریز کنند

  • دوشنبه, 14 بهمن 1398
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

معاون وزیر راه با اشاره به آغاز ارسال پیامک به تایید شدگان طرح ملی مسکن، گفت: در این مرحله متقاضیان باید ۳۰ تا ۴۰ میلیون تومان آورده واریز کنند.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس، محمود محمودزاده اظهار کرد: پالایش ثبت‌نام کنندگان طرح ملی مسکن هفته گذشته به پایان رسید که بر این اساس حدود ۴۲ درصد از آنها واجد شرایط نبوده و حذف شدند.

وی ادامه داد: شروط حدود ۵۸ درصد (۱۴۰ هزار نفر) نیز تایید شده که از امروز به آنها پیامک ارسال می شود.

وی تصریح کرد:‌ این متقاضیان پس از دریافت پیامک با کد رهگیری وارد سامانه طرح ملی مسکن به نشانی tem.mrud.ir شده و اقدام به تکمیل مدارک خود می‌کنند. بر این اساس این افراد به ادارات راه و شهرسازی استان‌ها مراجعه کرده و مدارک مربوط به سابقه سکونت و مستندات بارگذاری شده در سایت کنترل می‌شود.

وی  یادآور شد:‌ براساس پایش صورت گرفته استان‌های اردبیل با ۶۶ درصد، خوزستان ۶۴ درصد، سیستان وبلوچستان و کرمانشاه با ۶۲درصد بیشترین درصد ثبت نام کنندگان واجد شرایط بودند و استان‌های سمنان با ۳۵ درصد، خراسان جنوبی ۳۹درصد، مرکزی ۴۱درصد کمترین افراد واجد شرایط این طرح بودند.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه با بیان این‌که در استان تهران نیز ۴۶.۵درصد از افراد ثبت نام کننده واجد شرایط بودند، گفت: آورده متقاضیان در طرح ملی مسکن ۳۰ تا ۴۰ میلیون تومان بر اساس مساحت واحد است، ضمن این‌که ۱۰۰ میلیون تومان وام به آنها پرداخت خواهد شد.

محمودزاده با  اشاره به این‌که در شهرهای جدید ۱۰ تا ۱۵ درصد قیمت زمین از متقاضیان دریافت می شود، گردش مالی طرح ملی مسکن را ۱۰۰ تا ۱۲۰ هزار میلیارد تومان اعلام کرد.

وی همچنین از امکان ثبت اعتراض افرادی خبر داد که پیامک تایید به آنها ارسال نمی‌شود.

محمودزاده در این باره گفت:‌ این افراد از اول اسفند می‌توانند با مراجعه به سایت طرح ملی مسکن نسبت به ثبت اعتراض خود اقدام کنند.

معاون وزیر راه و شهرسازی پیش‌تر از ارسال پیامک به متقاضیان واجد شرایط طرح ملی مسکن از ۱۴ بهمن خبر داده و تسنیم گفته بود: اسامی این متقاضیان به ادارات کل،شرکت عمران و بنیاد مسکن اعلام شده است.

وی تاکید کرد:‌ بر اساس ابلاغیه‌ای نیز مقرر شده ادارات کل، شرکت عمران و بنیاد مسکن آدرس مراجعه متقاضیان واجد شرایط را در هر شهر اعلام کنند و در سامانه درج شود.

انتهای پیام/083466

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اقتصادی
خواندن کد خبر: 23339
برچسب‌ها

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.اخبار برگزیده

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی