امروز: جمعه 15 فروردين 1399 برابر با 03 آوریل 2020

فرودگاه گیلان توسعه یافت

  • یکشنبه, 27 بهمن 1398
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

مدیرکل فرودگاه گیلان از خریداری ۹ هکتار اراضی برای طرح توسعه فرودگاه سردار جنگل رشت خبر داد 

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس غلامرضا کریم آقایی گفت : خریداری و تملک این اراضی با حمایت سیاوش امیرمکری، رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت، اعضای هیات مدیره، معاونان و پیگیری یکساله مدیریت فرودگاه و نیز مدیریت ساماندهی عرصه و اماکن فرودگاهی محقق شد.
وی با اشاره به دریافت سند مالکیت این اراضی افزود: اراضی خریداری شده دارای موقعیت استراتژیک است و برای توسعه اپرون، ساخت ترمینال جدید و نیز ساختمان ایمنی زمینی استفاده می شود.
وی همچنین از پیگیری برای دریافت سند مالکیت اراضی فرودگاه رشت خبر داد و گفت: مساحت کلی اراضی فرودگاه رشت ۲۲۰ هکتار است و برای دریافت سند تک برگ مالکیت نیازمند تعیین تکلیف ۱۸ هکتار اوقافی از این اراضی هستیم.
مدیرکل فرودگاه گیلان خاطرنشان کرد: فرودگاه بین المللی سردار جنگل رشت با توجه به بهره برداری چندین پروژه  زیرساختی آماده ارزیابی برای اخذ گواهینامه فرودگاهی و همچنین افزایش پروازها توسط شرکت های هواپیمایی است.
کریم آقایی ،در فرآیند صدور گواهینامه فرودگاهی کلیه موارد مرتبط با ایمنی عملیات و استانداردهای فرودگاهی به صورت یکپارچه انجام می شود و می توان گفت مدیریت فرودگاه با آماده سازی شرایط اخذ گواهینامه فرودگاهی ، علاوه بر رفع کمبودها و تأمین استانداردها ، به نوعی کلیه فرآیندهای مؤثر بر ایمنی عملیات هوابیما ها را متمرکز، مستند ، یکپارچه و قابل نظارت و ارزیابی می نماید.
وی در بخش دیگری از توضیحاتش به ارتقاء بستر انتقال پیام های هوانوردی از سیم های زوج به فیبر نوری با هدف سرعت و ایمنی داده ها در فرودگاه سردار جنگل رشت خبر داد. 
در زمان حاضر تعداد ۱۰۲ سورتی پرواز داخلی در هفته از فرودگاه بین المللی سردار جنگل رشت به مقاصد تهران، مشهد،کیش،تبریز،شیراز، اصفهان، بندرعباس، عسلویه و اهواز انجام می شود.
فرودگاه بین المللی سردار جنگل رشت با علامت اختصاری ( OIGG) در کتاب هوانوردی دنیا به ثبت رسیده؛ تأسیس فرودگاه رشت به سال ۱۳۴۷ خورشیدی باز می‌گردد؛ این فرودگاه از لحاظ دسترسی شهری در شهر رشت بعنوان یکی از برترین فرودگاه‌های ایران  و در رتبه ۱۲ از نظر آمار پروازی به شمار می آید. فرودگاه رشت دارای موقعیت ارتباطی ممتاز حاشیه دریای کاسپین و در مسیر کریدور شمال - جنوب و در سومین شهر گردشگرپذیر ایران (رشت) واقع شده؛ این فرودگاه در هفت کیلومتری جاده رشت به انزلی و ۱۵ کیلومتری منطقه آزاد انزلی قرار دارد و مساحت کل آن به ۲۲۰ هکتار می رسد؛ ارتفاع آن ۴۰ پا پایین تر از آب های آزاد است. 

انتهای پیام / 083470

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اقتصادی
خواندن کد خبر: 23450

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


اخبار برگزیده

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی