امروز: دوشنبه 11 فروردين 1399 برابر با 30 مارس 2020

اختصاص ۳ میلیارد تومان برای تجهیز زیرساخت‌ بهداشتی و درمانی گیلان

  • سه شنبه, 27 اسفند 1398
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی گیلان گفت: ۳۰ میلیارد ریال از اعتبارات استانی برای تجهیز زیرساخت‌‌های بهداشتی و درمانی گیلان اختصاص یافت.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس محمدعلی محمدی گفت : از هفته نخست اسفند امسال 20 میلیارد ریال از اعتبارات استانی به‌صورت تنخواه به دانشگاه علوم پزشکی گیلان داده شد و از همان ابتدا تدابیر لازم برای مقابله با ویروس کرونا در گیلان را اتخاذ کردیم.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی گیلان به شهادت تعدادی از پرستاران و پزشکان استان گیلان در راه مداوای بیماران کرونا ای اشاره کرد و افزود از مردم گیلان درخواست داریم که برای کمک به کادر درمانی و همچنین حفظ سلامتی خود و خانواده‌هایشان در منازل بمانند و از ترددهای غیرضروری خودداری کنند.

محمدی از اختصاص 280 میلیارد ریال از سوی سازمان برنامه و بودجه کشور برای تجهیز بیمارستان‌های استان خبر داد و تصریح کرد: مبلغ مذکور جهت تجهیز بیمارستان‌ها و تهیه اقلام مورد نیاز برای پرستاران و پزشکان اختصاص یافت.

وی با بیان اینکه جهت حمایت بیشتر از کادر درمانی گیلان مجدداً مبلغی از محل اعتبارات استانی در اختیار دانشگاه علوم پزشکی این استان قرار گرفته است بیان کرد: مبلغ 10 میلیارد ریال برای تهیه امکانات بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان اختصاص یافت.

گیلان یکی از استان‌های آلوده کشور از حیث شیوع ویروس کرونا است که وضعیت بحرانی دارد و کادر بهداشت و درمان استان با کمبودهای زیادی از جمله کمبود وسایل حفاظت شخصی مواجه هستند.

همچنین علاوه بر کمبود اقلام درمانی و بهداشتی تعداد تخت‌ها در بیمارستان‌های استان گیلان برای پذیرش حجم بالای مبتلایان به ویروس کرونا کافی نیست که در همین راستا سپاه قدس گیلان اقدام به برپایی بیمارستان صحرایی کرد.

انتهای پیام/083470

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اقتصادی
خواندن کد خبر: 23689

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی