امروز: چهارشنبه 07 خرداد 1399 برابر با 27 می 2020

تا 8 خرداد برای مدیریت "سهام عدالت" زمان دارید

  • یکشنبه, 28 ارديبهشت 1399
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

به گفته معاون اقتصادی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان کرمانشاه، افراد تا هشتم خرداد ماه فرصت دارند شیوه مدیریت مستقیم و یا مدیریت غیرمستقیم سهام عدالت را انتخاب کنند و اگر هیچ اقدامی انجام ندهند سیستم به صورت پیش فرض روش مدیریت غیرمستقیم را برای آنها انتخاب خواهد کرد.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس، فرید خلیلی گفت: با توجه به آزادسازی سهام عدالت، فرصتی که برای افراد تعیین شده تا وضعیت مدیریت سهام خود را مشخص کنند تا هشتم خرداد ماه است و  افراد باید در این مدت با مراجعه به سامانه سهام عدالت تکلیف سهام خود را روش کنند.

وی ادامه داد: افراد یا باید شیوه مدیریت مستقیم و یا مدیریت غیرمستقیم(توسط شرکت‌های سرمایه‌گذاری) را انتخاب کنند و اگر تا موعد تعیین شده مراجعه‌ای به سامانه سهام عدالت نداشته باشند، به صورت پیش فرض روش مدیریت غیرمستقیم برای افراد انتخاب خواهد شد.

معاون اقتصادی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان کرمانشاه با بیان اینکه هریک از این دو شیوه مزایای خاص خود را دارد، خاطرنشان کرد: در شیوه مدیریت مستقیم افراد هر زمان که بخواهند می‌توانند سهام خود را بفروشند و یا آن را نگه دارند و از سودش بهره‌مند شوند و تمام روند کار با خود آنها خواهد بود که بر اساس قیمت روز سهام تصمیم بگیرند.

خلیلی با اشاره به اینکه در شیوه غیرمستقیم فروش سهام عدالت باید از طریق شرکت‌های سرمایه‌گذاری و با طرح در مجامع این شرکت‌ها انجام شود، افزود: ممکن است تا زمانی که این روند طی شود، فرد دیگر نتواند به قیمتی که مد نظر دارد سهام خود را به فروش برساند.

وی اشاره‌ای هم به ارزش روز سهام عدالت داشت و با بیان اینکه این سهام متشکل از 36 شرکت با بازدهی مناسب و عمدتا بانکی و بیمه‌ای است، گفت: ارزش روز برآورد شده سهام عدالت برای افرادی که سهام یک میلیون تومانی دارند، بین 18 تا 19 میلیارد تومان اعلام شده است.

وی گفت: سقف سهام عدالت برای خانوارها با هر میزان جمعیت، پنج سهم یک میلیون تومانی است.

خلیلی ارزش و گردش مالی سهام عدالتی که در کشور داریم را حدود 490 هزار میلیارد تومان برآورد کرد.

انتهای پیام/083466

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اقتصادی
خواندن کد خبر: 24144

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی