امروز: یکشنبه 05 بهمن 1399 برابر با 24 ژانویه 2021

قرارداد سرمایه گذاری برای اجرای سامانه خرید و جمع آوری پسماندهای خشک از مبدای تولید منعقد شد

  • یکشنبه, 04 خرداد 1399
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

شهرداری رشت قرارداد سرمایه گذاری مشارکت در برنامه ریزی و اجرای سامانه خرید و جمع آوری پسماندهای خشک از مبدای تولید را با هلدینگ فن آوا منعقد و امضا کرد.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس،در این نشست ابتدا مریم گل احضار رئیس سازمان سرمایه گذاری و مشارکتهای مردمی شهرداری رشت با اشاره به اینکه سال خوبی را از نظر سرمایه گذاری شروع کرده ایم گفت: امضای قرارداد پارکومتر، مجتمع تجاری - تفریحی گیل لند و سامانه خرید و جمع آوری پسماندهای خشک از مبدای تولید سه قرارداد خوب و موفق بوده و به زودی چهار پروژه بزرگ دیگر فراخوان خواهد شد.

در ادامه مهندس سلمانی نماینده گروه فن آوا که مجری این پروژه است توضیحاتی کامل در باره چگونگی اجرای آن داده و تاکید کرد: اگر مردم در اجرای این طرح مشارکت کنند، طرحی موفق خواهد بود و گرنه نمی تواند تداوم داشته باشد.

احمد رمضانپور رئیس کمیسیون توسعه و عمران شورای اسلامی شهر رشت با قدردانی از نگاه خوب دکتر حاج محمدی در مسائل مربوط به سرمایه گذاری گفت: منابع داخلی شهرداری هرگز جوابگوی نیازهای موجود نیست و هزینه های جاری را پوشش نمی دهد.

وی ادامه داد: شهرداری رشت باید به سمت ایجاد درآمدهای پایدار پیش برود و مانند همین قرارداد شرایطی را فراهم کند که با شفاف سازی و استفاده از نرم افزارهای ویژه به سمت مبارزه با فساد حرکت کند.

سپس دکتر حاج محمدی در سخنانی با تشریح پروژه گفت: ما نشستهای بسیاری در شهرداری برگزار کردیم و این موضوع را با کیف پول الکترونیک پیوند زدیم.

شهردار رشت گفت: در حال حاضر تنها ۱۰ درصد از زباله ها تفکیک می شود و این کار را افراد حقیقی انجام‌ می دهند و شهرداری تنها بخشی از زباله هایی را دریافت می کند که برای شهرداری سودی ندارد.

وی افزود: با اجرای این پروژه پیش بینی می کنیم حداقل ۲۰ درصد از زباله های خشک تفکیک شود و در آینده به ۳۰ درصد نیز افزایش یابد.

شهردار رشت سپس به چگونگی اجرای این پروژه پرداخت و گفت: اپلیکیشین موبایل محور در اجرای این طرح استفاده می شود و یک سطل زباله رایگان به خانواده ها داده می شود و یک QR کد روی آن نصب می گردد و هرگاه سطل از زباله های خشک پر شد، پیامی به شرکت فن آوا داده می شود و در روز و ساعت مشخص پسماندهای خشک از مردم جمع آوری می گردد.

شهردار رشت گفت: در اجرای این طرح ۴۳۰ نفر به کارگیری می شود و تامین و فراهم کردن امکانات، تجهیزات و اماکن مورد نیاز هم به وسیله شرکت فن آوا که برنده قانونی فراخوان انجام شده است، انجام خواهد شد.

دکتر حاج محمدی در پایان خاطر نشان کرد: با اجرای این پروژه که مشارکت مردمی را به همراه خواهد داشت یک مشکل اساسی در زمینه تفکیک زباله ها از مبدا و جمع آوری زباله های خشک انجام می شود.

پس از صحبتهای مسئولان حاضر در این جلسه قرارداد اجرای سامانه خرید و جمع آوری پسماندهای خشک از مبدای تولید به امضای شهردار رشت و نماینده شرکت هلدینگ فن آوا به امضا رسید.

انتهای پیام/083466

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اقتصادی
خواندن کد خبر: 24181

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


 

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی