امروز: سه شنبه 01 مهر 1399 برابر با 22 سبتامبر 2020

  • رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و روسیه؛
تضاذ برخی بخشنامه‌ها با اهداف اقتصاد مقاومتی

  • شنبه, 10 خرداد 1399
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و روسیه برخورداری گیلان از مرزهای زمینی و دریایی و ریلی با چهار کشور حوزه خزر را مورد اشاره قرار داد و گفت: سهم گیلان در ارتباطات تجاری با این کشورها قابل افزایش است.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس به نقل از تسنیم هادی تیزهوش تابان به نقل از مهر، با بیان اینکه گیلان دارای مرزهای زمینی و دریایی و ریلی با چهار کشور حوزه دریای خزر است و باید از این ظرفیت بسیار خوب استفاده‌های بیشتری به عمل آید اظهار داشت: سهم استان گیلان در زمینه ارتباطات تجاری با کشورهای حوزه دریای خزر قابل افزایش است.

رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و روسیه کامل نبودن زیرساخت‌های حمل و نقلی در محدوده استان گیلان و لزوم تسریع در اجرای پروژه‌های ریلی را لازم و ضروری خواند و عنوان کرد: صدور بخشنامه‌ها و مصوبه‌های متعدد و گاهی متضاد با اهداف اقتصاد مقاومتی موانع زیادی را در مسیر توسعه تجارت ایجاد می‌کند.

تیزهوش تابان با تأکید بر اینکه در جشن چهلمین سالروز انقلاب اسلامی ایران مقام معظم رهبری، اجرای سیاست‌های مقاومتی را راهکار برون‌رفت از چالش‌های درونی و بیرونی دانستند تصریح کرد: از دیدگاه بخش خصوصی راه تقابل با تحریم‌های ظالمانه، هم‌افزایی و هم‌پیمانی بخش خصوصی با دولت در اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی گیلان ماده 10 راهبرد اقتصاد مقاومتی را مورد تشریح قرار داد و افزود: طبق این ماده توسعه پیوندهای اقتصادی با کشورهای همسایه به‌عنوان رکن اصلی و اساسی است به‌طوری که نقش مهم و غیرقابل انکار پیوندهای اقتصادی با کشورهای همسایه در توسعه اشتغال و تولید مشهود است.

وی پیروزی در میدان جنگ اقتصادی را در گرو عمل کردن دو بخش دولتی و خصوصی به وظایف تعیین شده‌شان در سیاست‌های اقتصاد مقاومتی ذکر کرد و ابراز داشت: پیوندهای تجاری و اقتصادی با کشورهای همسایه اساساً توسط تجار و بازرگانان استان‌های مرزی شکل می‌گیرد که استان گیلان یکی از این مناطق است.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان گیلان آستاراخان روسیه را از مراکز مهم برای تبادل کالا خواند و تصریح کرد: اشتغال حمایت همه‌جانبه از تولید ملی و صادرات کالاهای داخلی از بحث‌های بسیار جدی و از تاکیدات مهم مقام معظم رهبری است که در ابلاغ سیاست‌های اقتصاد مقاومتی همواره به آن اشاره داشته‌اند.

تیزهوش تابان ظرفیت‌های صادراتی کشور را گسترده خواند و با بیان اینکه شرایط گیلان نیز در این بخش بسیار قابل توجه است ابراز داشت: پتانسیل‌های عظیم در حوزه‌های تولید و صادرات به‌خوبی در تمام کشور وجود دارد بنابراین برنامه‌ریزی‌ها نیز باید به‌سمت فراهم آوردن زیرساخت‌های مناسب صادراتی و رونق آن در کشور پیش رود.

انتهای پیام/083451

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اقتصادی
خواندن کد خبر: 24233

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.



آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی