امروز: یکشنبه 06 مهر 1399 برابر با 27 سبتامبر 2020

پرداخت تسهیلات ارزان به متقاضیان و مددجویان کمیته امدادگیلان/ایجاد اشتغال پایدار برای مددجویان

  • سه شنبه, 03 تیر 1399
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

مدیرکل کمیته امداد گیلان ایجاد اشتغال پایدار برای مددجویان را از جمله اولویت‌های این نهاد حمایتی خواند و گفت: تسهیلات ارزان به متقاضیان پرداخت می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس به نقل از تسنیم  عباس اهرابی  توانمندسازی، ایجاد فرصت‌های شغلی، اشتغال پایدار، ارتقاء سطح اقتصادی خانوارهای تحت حمایت را از جمله برنامه‌های مهم کمیته امداد گیلان خواند و اظهار داشت: در همین راستا تسهیلات ارزان به متقاضیان و مددجویان کمیته امداد استان گیلان پرداخت می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد گیلان حمایت از ترویج مشاغل و صنایع بومی استان را به عنوان یک ضرورت اساسی مورد تأکید قرار داد و تصریح کرد: برنامه‌ها و اهداف اجرا شده کمیته امداد در حوزه اشتغال‌ و خودکفایی خانواده‌های محروم و نیازمند و تعامل با سایر دستگاه‌ها اثربخشی بسیار زیادی در جامعه دارد و با جدیت دنبال می‌شود.

اهرابی ارتباطات و تعاملات دستگاه‌ها و نهادهایی مانند فنی‌وحرفه‌ای با کمیته امداد استان گیلان در راستای مهارت‌آموزی مددجویان تحت حمایت را مورد اشاره قرار داد و عنوان کرد: انجام مستمر و دقیق خدمات مشاوره‌ای در کنار بحث اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه به مددجویان کمیته امداد استان گیلان همواره در دستور کار قرار دارد.

وی با بیان اینکه نهاد حمایتی کمیته امداد نیز مانند سایر دستگاه‌های دیگر در راستای عملیاتی شدن اقتصاد مقاومتی و شعار جهش تولید به رسالت خطیر خود عمل می‌کند ابراز داشت: با اجرای طرح‌های اشتغال توسط مددجویان، کمیته امداد نیز با نظارت 3 تا 5 ساله جهت پایداری طرح از آنان حمایت‌های لازم را به عمل می‌آورد.

مدیرکل کمیته امداد گیلان سوق پیدا کردن مددجویان این نهاد در استان به سمت مشاغلی نظیر تولید پیله تر کرم ابریشم را مورد اشاره قرار داد و خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه شرایط قیمت و نرخ پیله تر کرم ابریشم امسال بسیار مطلوب است پیش‌بینی می‌کنیم درآمد بسیار خوبی نیز عاید مددجویان و نوغانداران استان گیلان شود.

اهرابی وجود استعداد و توانایی در مددجویان از یک سو و عدم فراهم بودن شرایط و سرمایه کافی برای ایجاد شغل از سوی دیگر را متذکر شد و با بیان اینکه کمیته امداد برای رفع این مشکلات نیز اقدامات خوبی انجام می‌دهد گفت: امروزه بسیاری از روستائیان به دلیل نداشتن شغل مناسب و درآمد کافی به شهرها مهاجرت می‌کنند.

وی با تأکید بر اینکه با ایجاد شغل برای این دسته افراد ضمن ارتقاء سطح درآمدزایی خانوارها و بهبود معیشت آنان از مهاجرت آن‌ها به سمت شهرها نیز جلوگیری به عمل می‌آید خاطرنشان کرد: مشاوره و راهنمایی نقش بسیار مؤثری در تقویت عزت‌نفس و خودباوری مددجویان دارد به طوری که انجام آن به کاهش ناهنجاری‌ها کمک می‌کند.

اهرابی کمیته امداد را یکی از نهادهای کمک‌رسان به اقشار ضعیف که برای رسیدگی به وضعیت معیشت محرومان در سال‌های اخیر اهتمام ویژه‌ای داشته است تلقی کرد و افزود: بدون شک در بسیاری از برهه‌ها رفع مشکلات نیازمندان به تنهایی ممکن نیست از طرفی همراهی مردم موجب حل بسیاری از مشکلات اساسی محرومان می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در کنار بحث اشتغال‌زایی، ساخت مسکن مددجویی و رسیدگی به مسائل فرهنگی خانوارهای تحت حمایت کمیته امداد از دیگر برنامه‌های مهم این نهاد حمایتی محسوب می‌شود افزود: یکی از مهم‌ترین وظایف کمیته امداد بررسی و شناخت انواع محرومیت‌های مادی و معنوی خانواده‌های تحت پوشش است.

مدیرکل کمیته امداد گیلان با تأکید بر اینکه در حال حاضر ظرفیت بسیار خوبی جهت اشتغال‌زایی در مناطق روستایی استان وجود دارد تصریح کرد: برای ارتقاء سطح اقتصادی زندگی مددجویان ساکن روستاهای استان می‌توان در زمینه‌های مختلفی نظیر کشاورزی، دامپروری، شیلات و به‌ویژه صنایع‌دستی طرح‌های اشتغالزایی را به راه انداخت.

انتهای پیام/083451

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اقتصادی
خواندن کد خبر: 24405

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی