امروز: چهارشنبه 30 مهر 1399 برابر با 21 اکتبر 2020

پول مشترک منطقه ای بسیاری از مشکلات اقتصادی را رفع می کند

  • یکشنبه, 22 تیر 1399
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

سید کاظم دلخوش اباتری با اشاره به راهکارهای تحول اقتصادی در کشور و با بیان اینکه پول مشترک منطقه ای بسیاری از مشکلات اقتصادی را رفع می کند، گفت: در نشست امروز نمایندگان مجلس با رهبر معظم انقلاب نکات خوبی درباره اولویت کنونی مجلس مطرح شد که تحقق آن وضعیت اقتصادی کشور را بهبود می بخشد.

به گزارش پایگاه خبر یرشت پرس نماینده مردم صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مشکل اشتغال، بازار بورس، بازار ارز و سکه و مشکل معیشتی مردم از دغدغه های رهبر معظم انقلاب در سال های گذشته محسوب می شود، حال اگر بنا باشد که مجلس یازدهم در راستای رفع مشکلات گام بردارد، باید به صورت تخصصی عمل کند.

کمیسیون های تخصصی باید راه کارهای مناسب را برای بهبود وضعیت اقتصادی تدوین کنند

وی افزود: کمیسیون های تخصصی باید راه کارهای مناسب را برای بهبود وضعیت اقتصادی تدوین کنند، از طرف دیگر برای رفع مشکلات باید تمام مسائل داخلی و خارجی مورد بررسی قرار گیرد. از این رو مدیری می تواند به درستی عمل کند که تمام شرایط و جوانب را ببیند.

دلخوش اباتری ادامه داد: یکی از راه کارهای تحول اقتصادی، اجرای درست اصل ۴۴ قانون اساسی است، در این رابطه مجلس قوانین لازم را تدوین و تصویب کرده و این قانون یکی از مترقی ترین قوانین کشور است، اما متأسفانه به درستی این قانون اجرایی نشد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم گفت: رهبر معظم انقلاب در سال های گذشته بر ضرورت ایجاد واحد پول مشترک میان کشورهای منطقه ای تأکید کردند، اما متأسفانه این برنامه نیز عملیاتی نشد، این در حالی است که تحقق آن می توانست بسیاری از مشکلات کنونی کشور را رفع کند.

انتهای پیام/083451

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اقتصادی
خواندن کد خبر: 24488

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی