امروز: یکشنبه 05 بهمن 1399 برابر با 24 ژانویه 2021

  • مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید خبر داد؛
اجرایی شدن طرح «روستای بدون بیکار» در ۶ روستای گیلان

  • یکشنبه, 22 تیر 1399
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید گفت: طرح «روستای بدون بیکار» در ۶ روستای استان گیلان اجرا می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس به نقل از تسنیم اصغر نورالله‌زاده عصر امروز در جلسه‌ای که در فرمانداری رشت برگزار شد یکی از ابزارهایی که برای مردم فرصت ایجاد می‌کند را اتخاذ راهبردهایی دانست که کریدور ایجاد می‌کند و اظهار داشت: گیلان ظرفیت نهفته ایجاد کریدور را دارد و سالانه تعداد بسیار زیادی از افراد به این استان می‌آیند که یکی از مزیت‌های رقابتی گیلان است.

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید کشور ورود گردشگر به گیلان را ظرفیتی دانست که می‌تواند ایجاد کسب و کار و تجاری‌سازی فعالیت‌ها و محصولات را به‌دنبال داشته باشد و بیان کرد: مسئولیت تحقق بخشی از این امر با ما است اما بخشی دیگر مربوط به دستگاه‌های دیگر می‌شود.

وی با اشاره به اجرای طرح «روستای بدون بیکار» در استان گیلان خاطرنشان کرد: اجرای این طرح برای 10 روستای گیلان تا پایان امسال ممکن نیست و مدیر صندوق کارآفرینی امید گیلان باید تعداد روستاهایی که امکان اجرای این طرح تا پایان سال در آنها وحود دارد را به ما معرفی کند.

نورالله‌زاده با بیان اینکه 3 روستای استان گیلان تا پایان امسال و 3 روستای دیگر نیز تا سال بعد ظرفیت اجرای طرح روستای بدون کار را دارند تصریح کرد: تا پایان خرداد سال 1400 می‌توانیم این طرح را در 6 روستای مذکور انجام دهیم.

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید کشور با بیان اینکه آمادگی داریم قرارداد مشابهی که در حوزه نوسازی تاکسی‌های فرسوده با شهرداری تهران منعقد کردیم را با شهرداری رشت نیز امضا کنیم افزود: نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی با نرخ تسهیلات 18 درصد برای رانندگان صرفه اقتصادی ندارد.

نورالله‌زاده با تاکید بر اینکه تاکنون موردی مشاهده نکرده است که واحدهای شتاب‌دهنده با وام فعالیت کنند بیان کرد: در این موارد تفاهم نامه‌هایی به طور مثال با وزارت فناوری اطلاعات و یا وزارت ارشاد منعقد می‌کنیم و از ساخت نرم افزار و سایر موارد این چنینی حمایت می‌کنیم و این موضوع ربطی به شهر و روستا نیز ندارد.

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید کشور با بیان اینکه آمادگی داریم برای ایجاد ظرفیت تولید مبتنی بر قرارداد در گیلان اقدام کنیم خاطرنشان کرد: آمادگی داریم که یک طرح در استان گیلان معرفی و برای آن سیاستگذاری شود و اگر این موضوع به کارگروه بیاید از آن حمایت می‌کنیم و برای گیلان می‌توان حداقل این کار را برای توتون انجام داد.

انتهای پیام/083451

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اقتصادی
خواندن کد خبر: 24489

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


 

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی