امروز: جمعه 16 خرداد 1399 برابر با 04 جون 2020

شرط مجلس برای حقوق مدیران دولتی

  • چهارشنبه, 12 آذر 1393
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس نمایندگان مجلس مصوب کردند که ناخالص حقوق و مزایای دریافتی مدیران عامل و اعضای هیأت مدیره شرکت‌های دولتی و غیردولتی باید حداکثر از 10 برابر حداقل حقوق مصوب سالیانه شورای‌عالی کار بیشتر نباشد.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی صبح امروز (چهارشنبه) پارلمان و در ادامه بررسی طرح دائمی‌شدن احکام بودجه‌های سنواتی، با پیشنهاد الحاقی حسن کامران، نیره اخوان و حسینعلی حاجی‌دلیگانی نمایندگان اصفهان به طرح مذکور موافقت کردند.

به موجب مصوبه مجلس، ناخالص حقوق و مزایای دریافتی مدیران عامل و اعضای هیأت مدیره شرکت‌های دولتی و غیردولتی که به نحوی از انحاء وابسته به نهادهای عمومی هستند باید حداکثر از 10 برابر حداقل حقوق مصوب سالیانه شورایعالی کار بیشتر نباشد.

طبق این مصوبه، ضمناً پاداش پایان سال اعضای هیأت مدیره شرکت‌های فوق صرفاً به اشخاص حقوقی آنان قابل پرداخت بوده و مدیران عامل و اعضای موظف هیأت مدیره به غیر از حقوق و مزایای تعیین شده فوق و اعضای غیرموظف به جز حق جلسه ماهیانه که حداکثر از 2 برابر حداقل حقوق مصوب شورایعالی کار برای هر ماه بیشتر نیست، هیچگونه مبلغی تحت هیچ عنوانی دریافت نمی‌نمایند.

انتهای پیام/083451

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اقتصادی
خواندن کد خبر: 248

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی