امروز: شنبه 10 آبان 1399 برابر با 31 اکتبر 2020

  • نایب رئیس اتحادیه طلای تهران ؛
خرید و فروش طلای دست دوم قانونی نیست

  • دوشنبه, 07 مهر 1399
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

نایب رئیس اتحادیه طلای تهران می‌گوید: خرید و فروش طلای دست دوم قانونی نیست و مردم برای خرید طلای دست دوم نباید کارمزدی پرداخت کنند.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس، با نوسان قیمت طلا خرید و فروش طلاهای دست دوم در بازار رونق گرفته است. حال سوال این است که آیا خرید طلای دست دوم، مجاز و قانونی است؟ مردم بابت خرید طلاهای دست دوم باید چقدر اجرت یا مالیات بر ارزش افزوده پرداخت کنند؟

درهمین مورد نایب رئیس اتحادیه طلای تهران در پاسخ به این پرسش که با توجه به میزان تورم عمومی در جامعه آیا فروش طلای خانگی زیاد شده است گفت: با افزایش قیمت طلا فروش طلای خانگی برای مردم جذاب شده است. خرید و فروش طلای دست دوم قانونی نیست و مردم برای خرید طلای دست دوم نباید کارمزدی پرداخت کنند.

مسعود یزدانی از ارائه طرحی به وزارت صنعت، معدن تجارت مبنی بر برخورد با فروشندگان طلای دست دوم خبر داد و افزود: ممنوعیت خرید و فروش طلای دست دوم مصوبه داخلی تمام اتحادیه‌های فروشندگان طلا شده است اما در نظر داریم نحوه برخورد با فروشندگان طلای دست دوم قانونی شود.

در گذشته مردم یک گرم طلا را 100 هزار تومان می‌خریدند؛ در حالی که ارزش یک گرم طلا به یک میلیون و 200 هزار تومان رسیده است. حالا مردم با فروش طلاهای خانگی خود ویلا یا خودرو می‌خرند.

او در توصیه‌ای به مردم اظهار کرد: متاسفانه بابت خرید و فروش طلاهای دست دوم شکایت‌های زیادی از طلافروشان شده است؛ چرا که برخی‌ها از این موقعیت سواستفاده کرده و طلاهای دست دوم با عیار کم را به مردم فروخته‌اند. توصیه ما به مردم این است که به جای خرید طلای دست دوم مصنوعات طلا با اجرت کمتر را بخرند.

یزدانی تصریح کرد: این روزها به دلیل افزایش قیمت طلا برخی تولیدکنندگان طلا با اجرت‌های 20 تا 30 هزار تومانی را در هر گرم تولید کرده‌اند. این طلاها هم عیار درستی دارند و هم مردم موقع فروش ضرر نمی‌کنند.

انتهای پیام/083466

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اقتصادی
خواندن کد خبر: 25067

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


اخبار برگزیده

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی