امروز: دوشنبه 18 اسفند 1399 برابر با 08 مارس 2021

  • اجرای راهبردهای اقتصاد مقاومتی از طریق
تقویت ظرفیت های صادرات صنایع دستی در منطقه آزاد انزلی

  • چهارشنبه, 08 بهمن 1399
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

با حضور دکتر مهدوی معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری،رشیدی معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی اداره کل میراث فرهنگی گیلان و جمعی از تولید کنندگان و توزیع کنندگان محصولات صنایع دستی،نشست تقویت و توسعه ظرفیت صادرات صنایع دستی منطقه آزاد انزلی برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس  دکتر سید حجت مهدوی با تاکید بر لزوم احیای هنرهای سنتی بیان کرد: صنایع دستی همچون هویت و تاریخ کشور ارزشمند بوده و برای حفظ و احیای تاریخ و تمدن خود و معرفی آن به جهانیان باید بیش از پیش تلاش کرد و در این زمینه سازمان منطقه آزاد انزلی در راستای اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی و بهره گیری از ظرفیت های موجود در مشاغل خانگی منطقه با برگزاری دوره های مهارت آموزی و انتقال تجربه از هنرمندان پیشکسوت به جوانان اقدام به تقویت جوامع محلی و عرضه تولیدات صنایع دستی گیلان نموده است.

وی در ادامه توجه به نیاز بازار در تولیدات صنایع دستی را مهم ترین عامل موفقیت هنرمندان دانست و افزود : به‌روزرسانی تولیدات صنایع‌دستی دستی، تلفیق خلاقیت و سنت در این حوزه، و توجه به نیاز مخاطبان از عوامل موئثر در زمینه مخاطب پسندی و صادرات محصولات صنایع دستی بوده و در بخش معرفی محصولات جدید سازمان منطقه آزاد انزلی با برپایی بازارچه عرضه محصولات صنایع دستی و حمایت از تولیدکنندگان بستر لازم را جهت معرفی تولیدات هنرمندان فراهم کرده است.

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد انزلی خاطرنشان کرد: به منظور تقویت و توسعه ظرفیت های صادرات محصولات صنایع دستی گیلان سلسله نشست های رفع موانع با مشارکت دستگاه های اجرایی برگزار خواهد شد تا با افزایش سهم کشورمان در بخش صادرات محصولات صنایع دستی درآمد پایدار برای تولید کنندگان ایجاد شود.

گفتنی است در حال حاضر تولیدات صنایع دستی شامل انواع محصولات حصیری،احجام چوب،گلیم و عروسک های بافتنی بیشترین حجم صادرات را از این منطقه به کشورهای حوزه خلیج فارس داشته است و حمایت از مشاغل خانگی بومی منطقه، ایجاد ارزش افزوده در کسب و کار محلی، نگاهداشت ذخیره های فرهنگی منطقه در حوزه صنایع دستی و ایجاد اشتغال از طریق درآمد زایی ریالی و ارزی مهمترین دلایل حمایت این سازمان از صادرات محصولات صنایع دستی است.

انتهای پیام/083451

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اقتصادی
خواندن کد خبر: 26084

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


 

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی