امروز: شنبه 05 مهر 1399 برابر با 26 سبتامبر 2020

مدیریت جهادی در کشور مبحث جدیدی نیست

  • جمعه, 14 آذر 1393
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

علیرضا شعبان‌نژاد ظهر امروز در همایش یک روزه اقتصاد و فرهنگ در سالن اجتماعات سازمان جهاد کشاورزی گیلان با بیان اینکه مدیریت جهادی در کشور مبحث جدیدی نیست، اظهار کرد: توانستیم بر اساس این فرهنگ بسیاری از نابسامانی‌ها را در کشور از میان برداریم.

وی افزود: درست است که این کلمه امسال مطرح شده اما سال‌های اول انقلاب هم کارها را با مدیریت جهادی پیش می‌بردیم در سال 92 و 93 پیش بینی شده بود 30 هزار هکتار زمین از کشت خارج شود زیرا بحث کمبود آب وجود داشت و این یک نگاه کشاورزی عادی بود و قطعا این 30 هزار هکتار از بین می‌رفت اما در نگاه فرهنگ جهاد کشاورزی این کار عملی نبود و یک شیوه عملی برای هشت ماه تبیین کردیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان با اشاره به برگزاری نشست‌های مختلف در زمینه حل مشکل کم‌آبی کشاورزی، گفت: با نشست‌هایی که برگزار شد مردم را بسیج کردیم و در کنار آنها شخم زمستانه را با نوبت بندی آب انجام دادیم.

شعبان‌نژاد تصریح کرد: مدیریت جهادی را به اثبات رساندیم و طبق آمار بازدیدهای میدانی 5 تا 10 درصد افزایش تولید هم داشته‌ایم و مدیریت جهادی در حقیقت تصمیم گیری به موقع و عمل به موقع است.

وی خاطرنشان کرد: در بحث زیتون هم در ابتدای سال اعلام شد امسال در گیلان زیتون برداشت نمی‌شود اما با همکاری مردم و همفکری آنها نه تنها مشکل ایجاد نشد بلکه یک‌هزار تن افزایش تولید زیتون را در استان شاهد بودیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان با بیان اینکه این سازمان برنامه‌هایی را که انجام داده مستند و برای دیگران تبیین می‌کند، افزود: امیدواریم بتوانیم این همایش را در سال‌های آینده ادامه دهیم و فرهنگ مدیریت جهادی را برای فرزندانمان یادگار بگذاریم.تسنیم

انتهای پیام/083458

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اقتصادی
خواندن کد خبر: 274

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی