امروز: دوشنبه 18 فروردين 1399 برابر با 06 آوریل 2020

شهرک نساجی گیلان احداث می شود

  • شنبه, 15 آذر 1393
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان از اختصاص ۱۳۰ هکتار زمین در شهرک سفیدرود رشت برای احداث شهرکنساجی در این استان خبر داد.وی افزود؛از دو سال گذشته پیگیر احداث شهرک نساجی در استان هستیم.

علی منتظری در جریان بازدید اصحاب رسانه‌های منتخب کشور از واحدهی صنایع نساجی در گیلان اظهار کرد: از دو سال گذشته پیگیر احداث شهرک نساجی در استان هستیم.

وی از اختصاص ۱۳۰ هکتار زمین برای احداث شهرک نساجی در شهرک سفیدرود رشت خبر داد و افزود: واردات بی‌رویه بیشترین آسیب را به صنعت نساجی وارد کرده است.

منتظری با بیان اینکه دولت در مقطعی در جلوگیری از واردات بی‌رویه خوب عمل کرده است، تصریح کرد: در مدت دو سال گذشته اختلاف نرخ ارز موجب شده واردات پوشاک به کشور صرفه اقتصادی نداشته باشد اما در بعضی از حوزه‌ها واردات بی‌رویه داریم.

 رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان در ادامه از تشکیل کارگروه حمایت از تولید در استان خبر داد و بیان کرد: کارگروه مذکور در راستای برطرف کردن مشکل واحدهای تولیدی در شهرستان‌ها تشکیل می‌شود.

وی با اشاره به اینکه واحدهای تولید مصالح ساختمانی و مواد غذایی بیشترین مشکلات را دارند، گفت: بعضی از مشکلات را می‌توان در کارگروه حمایت از تولید در گیلان برطرف کرد اما تعدادی از مشکلات به صورت کشوری است.

 منتظری حوزه فعالیت سازمان صنعت، معدن و تجارت را گسترده دانست و خاطرنشان کرد: تعداد ۲ هزار و ۶۰۰ واحد صنعتی فعال در گیلان وجود دارد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان به اشتغال ۸۷ هزار نفر بیمه شده در واحدهای صنعتی گیلان اشاره کرد و یادآور شد: تعداد یک‌هزار و ۱۰۰ طرح نیمه‌تمام صنعتی در استان وجود دارد.

 طبق گزارش این سازمان ، وی حفظ شرایط موجود و تامین سرمایه در گردش را از مهم‌ترین موضوع‌ها برای واحدهای تولیدی گیلان خواند و اظهار کرد: افزایش ظرفیت واحدهای تولیدی فعال و اتمام طرح‌های نیمه‌تمام از دیگر اقدام‌های سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان است.

منتظری بر برطرف کردن مشکل واحدهای تولیدی گیلان تاکید کرد و افزود: یکی از مزیت‌ها وجود صنایع نساجی در استان است و زمانی گیلان از قطب‌های نساجی در کشور بود که در تلاش هستیم این استان را به جایگاه شایسته اش در زمینه صنایع نساجی در سطح کشور برسانیم.

انتهای پیام/083451

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اقتصادی
خواندن کد خبر: 284

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی