امروز: سه شنبه 13 خرداد 1399 برابر با 01 جون 2020

مهر استاندارد جعلی از محصولات لبنی تا سیم و کابل افشان

  • پنج شنبه, 11 تیر 1394
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس، بر اساس اعلام سازمان ملی استاندارد دو کالای یاد شده فاقد مشخصات استاندارد هستند و مهر آنها جعلی است .اداره کل استاندارد و تحقیقات صنعتی گیلان، مهر استاندارد یک محصول لبنی به نام ماست موسیر محصول شرکت امید محصول باران با نام تجارتی آوازه و سیم برق سیم افشان محصول شرکت صبا سیم خراسان با نام تجارتی خاوران را جعلی اعلام کرد.

همچنین روابط عمومی استاندارد گیلان از معرفی 19مورد از صاحبان باسکول بدون مجوز به تعزیرات حکومتی خبر داد .
در این گزارش تصریح شده است : در راستای آزمون دوره ای باسکول های مورد استفاده در داد و ستدهای عمومی ، باسکول های بنگاه های آهن فروشان شهرستان رشت توسط آزمایشگاه همکار مورد بازرسی و آزمون قرار گرفت .
این گزارش اضافه کرده است : در این بازرسی ها ، برای باسکول هایی که صحت عملکرد آنها مورد تایید قرار گرفت گواهی کالیبراسیون صادر و همچنین مسوولان 19 مورد باسکول که فاقد مجوز از اداره استاندارد بوده و یا توسط افراد غیر مجاز نصب شده اند به تعزیرات حکومتی استان معرفی شدند .
بر اساس گزارش اداره کل استاندارد و تحقیقات صنعتی گیلان ؛ مطابق ماده 22 ضوابط اجرایی و مقررات اوزان و مقیاس ها و وسایل سنجش ، دارندگان وسایل سنجش مشمول مقررات استانداردهای اجباری اجازه ندارند از وسایل سنجش فاقد علامت آزمایش اولیه و یا دوره ای در داد و ستد و ارائه خدمات عمومی استفاده کنند .
همچنین به گزارش روابط عمومی اداره کل استاندارد گیلان ؛ بر اساس درخواست سازمان چای کشور تعداد 145 مرکز خرید چای و نیز کارخانجات چایسازی فعال استان گیلان و غرب مازندران توسط آزمایشگاه همکار استاندارد گیلان مورد بازرسی قرار گرفت .
بر اساس این گزارش کلیه ترازوهای مورد بازرسی کالیبره و صحت عملکرد آنها مورد تایید قرار گرفت .
بر اساس قانون اوزان و مقیاس های کلیه وسایل مورد استفاده در داد و ستد عمومی باید سالانه مورد آزمون دوره ای قرار بگیرند .
همچنین با درخواست شرکت پیله ابریشم شمال و با هماهنگی های به عمل آمده کلیه ترازوهای مراکز خرید این شرکت واقع در شهرستانهای فومن ، شفت ، طاهرگوراب ، کسما ، رشت ، آستانه اشرفیه ، لاهیجان ، لنگرود و شلمان توسط شرکت همکار کالیبره و صحت عملکرد آنها مورد تایید قرار گرفت .

انتهای پیام/083458

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اقتصادی
خواندن کد خبر: 4451

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی