امروز: دوشنبه 02 اسفند 1395 برابر با 20 فوریه 2017

سیاسی

سیاسی (913)

سرویس سیاسی پایگاه اطلاع رسانی اخبار رشت ارائه دهنده جدیدترین اخبار سیاسی در این بخش می باشد

شنبه, 30 بهمن 1395

رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس، گفت: شورای نگهبان نظر خود را در خصوص طرح اصلاح قانون انتخابات شوراها اعلام کرد و چهار ایراد به آن گرفته است.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس محمدجواد کولیوند اظهار کرد: شورای نگهبان چهار ایراد به طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا گرفته است که فردا چاپ و برای بررسی و اصلاح در نوبت رسیدگی قرار می‌گیرد.
وی افزود: با توجه به اینکه شورای نگهبان طرح مذکور را به مجلس بازگردانده امکان تغییر زمان ثبت‌نام کاندیداهای انتخابات شوراها وجود ندارد و کمیسیون باید مجدداً ایرادات شورای نگهبان را اصلاح و برای تأیید نهایی به صحن مجلس ارائه کند و پس از آنکه در جلسات علنی بررسی و تصویب شد مجدداً شورای نگهبان در خصوص آن اعلام نظر خواهد کرد.
کولیوند گفت: با توجه به طولانی شدن این پروسه همچنین اینکه بودجه در دستور کار مجلس قرار می گیرد، بعید است که طرح اصلاح قانون انتخابات شوراها و تغییر زمان ثبت نام از کاندیداها به این دوره از شوراها برسد، بر این اساس ثبت‌نام از کاندیداهای شرکت در انتخابات شوراها همان تاریخ قبلی یعنی ۳۰ اسفندماه آغاز و بر اساس زمان‌بندی قبلی انتخابات برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/083451

پنج شنبه, 28 بهمن 1395

نشست ستاد ویژه پیشگیری از جرائم و تخلفات انتخاباتی به ریاست احمد سیاوش پور ، رئیس کل دادگستری استان گیلان برگزار شد.

چهارشنبه, 27 بهمن 1395

ستاد انتخابات استان گیلان  با صدور اطلاعیه اعلام کرد: ارائه گواهی عدم سوء پیشینه برای داوطلبان شرکت در انتخابات شوراهای اسلامی ضروری است.

دوشنبه, 25 بهمن 1395

استاندار گیلان با بیان اینکه عده‌ای در سفیدی برف سیاهی می‌بینند، تصریح کرد: برخی در بحران برف حتی یک روز کار نکردند اما ما انتظار داریم در بازسازی گام بردارند.

دوشنبه, 25 بهمن 1395

رئیس ، اعضاء و دبیر هیات عالی نظارت بر انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی استان گیلان منصوب شدند.

شنبه, 23 بهمن 1395

امام جمعه انزلی در خطبه های این هفته نماز جمعه انزلی با با تبریک فرارسیدن روز ۲۲ بهمن، آن را محصول مجاهدت و رعایت تقوی برشمرد و اظهار داشت: از حضور همه مردم در این راهپیمایی باشکوه تشکر کرده و شهادت حضرت زهرا (س) را تسلیت می گویم.

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی