امروز: شنبه 27 دی 1399 برابر با 16 ژانویه 2021

انتقاد تند جعفرزاده از اصولگرایان /اگر اصولگرایان توانایی دارند، فراکسیون خود را تشکیل دهند/قادر به تشکیل یک جلسه نیستید چه برسد به تشکیل فراکسیون

  • چهارشنبه, 10 شهریور 1395
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس نایب‌رییس فراکسیون «مستقلین ولایی» گفت: اصولگرایان توانایی تشکیل یک جلسه هم ندارند و به این دلیل که نمی‌توانند فراکسیون خود را تشکیل دهند، از دیگران ایراد می‌گیرند.

 غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی  با اشاره به اظهارات یکی از اعضای فراکسیون ولایت مبنی بر توافق لاریجانی و فراکسیون‌های ولایت و مستقلان درخصوص عضویت همزمان اعضا در هر دو فراکسیون، اعلام کرد: این گفته به هیچ‌عنوان صحیح نیست، چرا که بنابر اساسنامه فراکسیون مستقلان که از این پس با نام «مستقلان ولایی» فعالیت خواهد کرد، حضور اعضا در دیگر فراکسیون‌ها بلامانع است، اما عضویت آن‌ها در فراکسیون‌های سیاسی غیر از فراکسیون مستقلان، غیرقانونی است.

در فراکسیون «مستقلان ولایی» کاری به لاریجانی نداریم

او تصریح کرد: به‌ طور کلی ما در اساسنامه فراکسیون مستقلان، هیچ کاری به کار آقای لاریجانی نداریم. اگر اصولگرایان توانایی دارند، فراکسیون خود را تشکیل دهند. اصولگرایان نمی‌توانند فراکسیون خود را تشکیل دهند و توانایی تشکیل یک جلسه هم ندارند و به این دلیل که نمی‌توانند فراکسیون خود را تشکیل دهند، از دیگران ایراد می‌گیرند.

نایب رییس فراکسیون «مستقلان ولایی» با بیان این‌که هیچ اساسنامه‌ای نمی‌تواند مانع از حضور یک نماینده در جلسه‌های مجلس شود، یادآور شد: آن‌چه در اساسنامه فراکسیون مستقلان مورد تاکید قرار گرفته، این است که هیچ‌یک از اعضا حق ندارند به عضویت هیچ‌یک از فراکسیون‌های سیاسی دیگر درآیند.

انتشار فهرست کامل اعضای فراکسیون «مستقلان ولایی»

نماینده مردم رشت در مجلس دهم تصریح کرد: در آن جلسه، بحث کردیم و به این نتیجه رسیدیم که اولاً درخصوص این‌که  اعضا حق عضویت همزمان در دیگر فراکسیون‌ها را ندارند، اصرار داریم و اگر کسی در دیگر فراکسیون‌ها عضویت داشته باشد، عضویت او را در فراکسیون «مستقلان ولایی» لغو می‌کنیم؛ در ثانی، به‌زودی فهرست کامل اعضای فراکسیون «مستقلان ولایی» را در اختیار رسانه‌ها قرار می‌دهیم.

اعضای «مستقلان ولایی»‌ حق ندارند در به‌عضویت «ولایت» درآیند

عضو هیات رییسه فراکسیون «مستقلان ولایی» خاطرنشان کرد: به هر حال، نمی‌توانیم از یک نماینده بخواهیم که در فلان جلسه فراکسیونی شرکت نکن، چرا که به هر حال، امکان دارد فلان وزیر کابینه در آن جلسه حضور داشته باشد و نماینده بعضاً موظف است، بی‌توجه به مسائل سیاسی، بخاطر حل مشکلات موکلان خود در حوزه‌ انتخابیه در آن جلسه شرکت کند و مذاکرات لازم با مسئولان را انجام دهد. بنابر این، حرف ما این است که اعضا حق دارند در جلسه‌های دیگر فراکسیون‌ها شرکت کنند، اما حق ندارند به عضویت آن فراکسیون درآیند.

او با بیان این‌که اصولگرایان قادر به تشکیل فراکسیون نیستند، گفت: در صورتی که اصولگرایان بالاخره موفق به تشکیل فراکسیون ولایت شدند و هیات رییسه خود را انتخاب کردند، می‌توانیم متناسب با وزن هر فراکسیون، شورای‌عالی فراکسیون‌ها را با حضور نمایندگان مستقلان، ولایت و حتی فراکسیون امید، درصورتی که تمایل داشته باشند، تشکیل خواهیم داد.ایلنا

انتهای پیام/083451

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در سیاسی
خواندن کد خبر: 10969

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


 

اخبار برگزیده

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی