امروز: پنج شنبه 02 بهمن 1399 برابر با 21 ژانویه 2021

واکنش تند فرمانده سپاه تالش علیه نشریه هتاک به مردم تالش/ حقیقتا پیوستن عده ای از گیلان به داعش سبب ناراحتی و تاسف است

  • سه شنبه, 30 شهریور 1395
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس، شیعه و اهل سنت تالش سالیان سال است پیوند ناگسستنی با خود بسته اند همدلی و یکدلی و اتحاد حرف اول را اینجا می زند و چه بسیار خانواده هایی که در آن اعضا خانواده تنی چند شیعه و تنی چند اهل سنت هستند.

سرهنگ پاسدار احمدرضا منشوری فرمانده‌ی سپاه تالش در واکنش به شیطنت یک هفته نامه‌ی استانی درباره‌ی ماجرای یک داعشی دستگیر شده با اشاره به رشادت‌های اهل سنت تالش در زمان جنگ تحمیلی اطهار داشت: اهل سنت تالش در زمان جنگ تحمیلی در کنار رزمندگان شیعه در جبهه‌های حق علیه باطل حضور داشته و شهدای زیادی را هم تقدیم انقلاب کرده‌اند و در عصر حاضر که فتنه داعش در سوریه و عراق ایجاد شده مدافعان حرم تالشی اعم از سنی و شیعه در این جبهه هم حاضر شده و در حال نبرد با جنایتکاران داعشی هستند.
وی افزود: شیعه و اهل سنت تالش سالیان سال است پیوند ناگسستنی با خود بسته اند همدلی و یکدلی و اتحاد حرف اول را اینجا می زند و چه بسیار خانواده هایی که در آن اعضا خانواده تنی چند شیعه و تنی چند اهل سنت هستند.
فرمانده سپاه تالش گفت: امروزه مراسم آیینی و مراسم های مذهبی و دینی تالش همواره با حضور تمامی مردم فارغ از مذهب و قومیت به صورت مشترک برگزار می‌شود و همکاری های صمیمانه مردم در شادی‌ها و غمهای یکدیگر و بسیاری از مولفه‌های دیگر از جمله مواردی است که می‌توان ریشه‌های آنها را در بینش و بصیرت والای مردم تالش و تحقق آموزه‌های پیامبر رحمت و ائمه‌ی هدی دانست که بدینگونه نمود پیدا کرده است.
منشوری در ادامه اظهار کرد: جامعه‌ی اهل سنت تالش به عنوان بخش فعال و تصمیم ساز و تاثیرگذار شهرستان همواره نقش خود را در عرصه‌های مختلف اجتماعی و سیاسی به خوبی به نمایش گذاشته است.
وی در بخش دیگر صحبت های خود افزود: نگاهی به تالش به عنوان منطقه‌ی برخوردار از بزرگترین اقلیت قومی با داشتن اقوام کرد، ترک، تالش، تات و گیلک در استان و الگویی از وحدت و برادری و هم خانوادگی شیعه و اهل سنت اهمیت این شهرستان را دو چندان می کند.
فرمانده سپاه تالش در پایان گفت: اینک یک هفته نامه استانی با کج سلیقگی در ایام دهه‌ی امامت و ولایت و عید بزرگ غدیر خم، خاطر مردم تالش اعم از شیعه و سنی را ناراحت می‌کند و ما از دستگاه قضایی درخواست می کنیم با نشریه مذکور برخورد کند تا دیگر شاهد این هتاکی ها به مردم شریف تالش نباشیم.

بر همین اساس سایت دیار میرزا در مطلبی عنوان داشت : انتشار گزارش "از تالش تا داعش" در هفته نامه جوانان دیار میرزا را توهین تلقی نکنیم . در این یاداشت آمده است:

 وحدت مایه رحمت و تفرقه موجب عذاب است. پیامبر(ص)

عید غدیرخم و اعلان جانشینی و ولایت امیرالمومنین علی(ع) از سوی پیامبر اسلام(ص) اگرچه یکی از مهمترین حوادث تاریخ اسلام است اما مهمتر از همه این عید نماد وحدت بین مسلمانان نیز هست. وحدتی که طی سال های اخیر متاسفانه به دلیل فتنه انگیزی‌ها دشمنان اسلام و با ایجاد گروه های تکفیری و تندرو کمی کمرنگ تر شده است.

از عید غدیر به عنوان عامل وحدت بین مسلمانان نام بردیم زیرا جریان غدیر تنها خاصه شیعیان نیست زیرا ارادت اهل سنت به علی(ع) در تاریخ به ثبت رسیده است و این موضوع سبب شده که واقعه غدیر اجماع بین مذاهب مختلف محسوب شود.

تا وقتی که می شود از اشتراکات سخن گفت هیچ عقل سلیمی نمی پذیرد که مسلمانان در گفتگوهای خود به اختلافات بین یکدیگر بپردازند. پرداختن به آنچه که سبب تحریک احساسات و ایجاد کینه می شود صرفا حرکت کردن در مسیر باطل است و از همین رو بوده که رهبر معظم انقلاب نیز با صدور فتوایی توهین به عایشه همسر پیامبر اسلام و هر یک از نمادهای اسلامی اهل تسنن را حرام اعلام کردند که این فتوا، با استقبال گسترده ای در جهان اسلام مواجه شد.

در ایران اسلامی نیز اهل سنت و تشیع همواره زندگی مسالمت آمیزی با یکدیگر داشته اند و نماد این وحدت را می توان در غرب استان گیلان و در تالش بزرگ جستجو کرد. مردمانی که همواره از جان و مال خود برای دفاع از آرمان های انقلاب و نظام هزینه کرده اند و با وحدتی مثال زدنی منادی وحدت بین مسلمانان شده اند. وحدت شیعه و اهل سنت در تالش به حدی است که آنها با یکدیگر پیوند ازدواج برقرار کرده و در مراسم های سیاسی و مذهبی دوشادوش هم حضور پیدا می کنند به طوری که هیچ کسی متوجه شیعه و اهل سنت بودن آنها نمی شود.

اگرچه به لطف مسئولان امنیتی و فرهنگی کشورمان همواره وحدت بی نظیری در این خطه قهرمان خیز وجود داشته و دارد اما متاسفانه بنابر اعلام نهادهای امنیتی طی سال های اخیر با فتنه گری وهابیون و تکفیری ها برخی جوانان این منطقه نیز فریب دشمنان جهان اسلام را خورده و به گروه های تکفیری پیوسته اند و انعکاس این موضوع با تیتر «از تالش تا داعش»در هفته نامه «جوانان دیارمیرزا» واکنش هایی در پی داشته که البته بخش اعظم آن ناشی از عدم استنباط صحیح موضوع است وگرنه انتشار سخنان یک فریب خورده که از امام جماعت در روستاهای تالش به داعش پیوسته و در تمام رسانه های کشوری نیز بازتاب داشته است هرگز توهین به تالشی های عزیز نیست و نباید سبب ناراحتی ما گردد. از سوی دیگر حقیقتا پیوستن عده ای از گیلان به داعش سبب ناراحتی و تاسف است. زیرا مردم فهیم, مومن و انقلابی تالش انتظار این را ندارند که حتی یک نفر از تالش های غیور به داعش پیوسته باشد و این انتظار کاملا به حق و درستی است.

انتهای پیام/083458

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در سیاسی
خواندن کد خبر: 11311

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


 

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی