چاپ کردن این صفحه

تشریح فعالیت های هفته دفاع مقدس در گیلان + جزییات

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس رژه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران مستقر در گیلان همزمان با نخستین روز از هفته دفاع مقدس در بوستان ملت شهر رشت برگزار شد.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گیلان صبح امروز در حاشیه رژه نیروهای مسلح مستقر در استان اظهار کرد: امسال در هفته دفاع مقدس 700 فعالیت به صورت عمومی و تخصصی در گیلان تدارک دیده شده است.

رسول جلائی به برگزاری 61 فعالیت ادبی در هفته دفاع مقدس در گیلان اشاره کرد و افزود: 24 فعالیت مربوط به امور هنری است، ضمن اینکه 59 فعالیت تبلیغی در هفته مذکور پیش‌بینی شده است.

وی با بیان اینکه 142 فعالیت رسانه‌ای در هفته دفاع مقدس گیلان برنامه‌ریزی شده است، تصریح کرد: 4 هزار و 278 دقیقه برنامه در حوزه صدا، سیما و خبر تولید می‌شود.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گیلان، بخشی از فعالیت‌های رسانه‌ای را با تمرکز بر فضای مجازی در استان عنوان کرد.

وی بیان کرد: بخشی از محتوای مربوط به دستاوردهای هفته دفاع مقدس و آشنایی با آن در قالب نرم‌افزار در اختیار سایت‌ها و پایگاه‌های خبری تحلیلی گیلان گذاشته شده و پشتیبانی محتوایی از فعالیت‌های رسانه‌ای را انجام دادیم.

 برگزاری 65 مراسم طی هفته دفاع مقدس در گیلان

جلائی به برگزاری 65 مراسم در هفته دفاع مقدس در گیلان اشاره کرد و گفت: همزمان با هفته دفاع مقدس 121 مسابقه فرهنگی و ورزشی، 28 فعالیت نمادین، 10 همایش، 22 مراسم تجلیل، 20 نمایشگاه و 45 نشست بصیرتی در استان برگزار می‌شود.

وی با اشاره به 20 فعالیت در حوزه‌های عمومی و ویزیت رایگان در هفته دفاع مقدس، خاطرنشان کرد: ویزیت رایگان در درمانگاه‌های نیروهای مسلح در استان انجام می‌شود.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گیلان از اعزام گروه‌های پزشکی به مناطق محروم استان خبر داد و یادآور شد: امسال در هفته دفاع مقدس دو بیمارستان صحرایی در غرب و جنوب گیلان دایر می‌شود.

جلائی با بیان اینکه اهدای خون توسط سربازان از فعالیت‌های پیش‌بینی شده در هفته دفاع مقدس در گیلان است، اظهار کرد: امسال مسؤولیت رژه نیروهای مسلح به عهده ارتش جمهوری اسلامی ایران در استان است.

وی به گلباران و تجدید میثاق با شهدا در دومین روز از هفته دفاع مقدس در نقاط مختلف استان اشاره کرد و افزود: صبح روز جمعه هفته جاری همایش پیاده‌روی خانوادگی با همکاری اداره کل ورزش و جوانان گیلان، بسیج ورزشکاران استان و مرکز تربیت بدنی بسیج گیلان در سراسر استان برگزار می‌شود.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گیلان با اشاره به برگزاری ویژه برنامه پاسداشت هنرمندان و نویسندگان در عصر روز شنبه هفته آینده در شهر رشت، بیان کرد: برنامه مذکور با مسؤولیت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان برگزار می‌شود.

جلائی، نکوداشت روز فرماندهان شهید و تجلیل از پیشکسوتان را در روز هفتم مهر ماه امسال خواند و تصریح کرد: همایش پیشکسوتان و سنگرسازان بی‌سنگر جهاد سازندگی با محوریت رانندگان و نیروهای پشتیبانی در رودبار برگزار می‌شود.

وی به نواخته شدن زنگ مقاومت در روز بازگشایی مدارس در هفته دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: روز جمعه هفته جاری فرماندهان در نمازهای جمعه گیلان سخنرانی می‌کنند.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گیلان با اشاره به برگزاری جلسه‌های نقد ادبی با حضور مهمانان کشوری در شهرستان‌های مختلف، خاطرنشان کرد: امسال در هفته دفاع مقدس سربازان نمونه نیروهای مسلح استان با آیت‌الله زین‌العابدین قربانی نماینده ولی فقیه در گیلان دیدار می‌کنند.

برپایی نمایشگاه سرچشمه‌های شوق در گیلان

جلائی از برگزاری نمایشگاه عکس «سرچشمه‌های شوق» همزمان با هفته دفاع مقدس در گیلان خبر داد و یادآور شد: نمایشگاه بزرگ دفاع مقدس در حاشیه برنامه فرهنگی و نمایش فصل شیدایی در شهر رشت دایر شده و از برنامه‌های محوری است.

وی با بیان اینکه مسابقه‌های ورزشی نیروهای مسلح در رشته‌های تیراندازی، کوهنوردی و دو همزمان با هفته دفاع مقدس در گیلان تدارک دیده شده است، اظهار کرد: امسال همزمان با هفته دفاع مقدس از 15 عنوان کتاب در استان رونمایی می‌شود.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گیلان، انتشار 10 عنوان کتاب را مربوط به این نهاد عنوان کرد و افزود: امسال در هفته دفاع مقدس از 10 فیلم مستند و 10 تابلوی نقاشی از مادران سه و دو شهید گیلان رونمایی می‌شود.

جلائی با اشاره به اجرای نوزدهمین برنامه «آیه‌های ایثار» همزمان با هفته دفاع مقدس در گیلان، بیان کرد: در دومین روز از هفته دفاع مقدس برنامه مذکور با محوریت انجمن زنان ایثارگر دفاع مقدس استان برگزار می‌شود.

وی از تمهید برگزاری جلسه‌های خاطره‌گویی و مراسم شعرخوانی در بیشتر برنامه‌ها همزمان با هفته دفاع مقدس در گیلان خبر داد و یادآور شد: دیدار با خانواده شهدا و جانبازان بستری در بیمارستان‌ها از دیگر برنامه‌های پیش‌بینی شده در استان است.فارس

انتهای پیام/083451

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در سیاسی
خواندن کد خبر: 11319

موارد مرتبط