امروز: چهارشنبه 08 بهمن 1399 برابر با 27 ژانویه 2021

مجلس دهم کارشکنی‌های مجلس نهم را برای انتخاب وزرا تکرار نکند / از سلطانی فر در استانداری گیلان خاطرات بسیار خوشی داریم!

  • جمعه, 07 آبان 1395
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس،ولت هر کاری کند یک عده در گوشه مطالبی را عنوان می‌کنند؛ آنها یک چیزی می‌گویند حالا که تغییر داده می‌گویند انتخاباتی است. اینها منتقد نیستند، اینها کسانی هستند که چوب لای چرخ دولت می‌گذارند

یک نماینده مجلس درباره ویژگی‌های وزیران پیشنهادی به مجلس گفت: دکتر روحانی بهترین گزینه‌ها را برای وزارتخانه‌ها معرفی کرد؛ آقای صالحی‌امیری سابقه خوبی در حوزه فرهنگ دارد و با صاحبنظران حوزه فرهنگ و کتاب ارتباط دارد و ضمن احترامی که برای آقای جنتی قائلم معتقدم ایشان هم می‌تواند برای فرهنگ تحولگرا باشد.

غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی درباره تغییرات در کابینه یازدهم و وزرای پیشنهادی به مجلس گفت: استعفا شکل قانونی برای خروج از دولت است و من تبریک می‌گویم به آقای روحانی چون وزرایی را انتخاب کرد تا زمانی که می‌خواست با آنها کار نکند لجاجت نکردند و دولت را در این تصمیم همراهی کردند و این حسن و نقطه مثبت یاران این دولت بود که یک الگوی خوبی از اخلاق را ارائه کردند.

این نماینده مجلس به ویژگی‌های وزیران پیشنهادی به مجلس اشاره کرد و گفت: دکتر روحانی بهترین گزینه‌ها را برای وزارتخانه‌ها معرفی کرد؛ آقای صالحی‌امیری سابقه خوبی در حوزه فرهنگ دارد و با صاحبنظران حوزه فرهنگ و کتاب ارتباط دارد. لذا ضمن احترامی که برای آقای جنتی قائلم، معتقدم ایشان هم می‌تواند برای فرهنگ تحولگرا باشد.

اینها منتقد نیستند، کسانی‌ هستند که چوب لای چرخ دولت می‌گذارند

وی افزود: ما از آقای سلطانی‌فر در استان گیلان در سمت استانداری خاطرات بسیار خوشی داریم ایشان مدیریت چندین استان را داشته و آدم اجرایی سرحال و سرزنده است و می‌تواند جامعه ورزشی را متحول کند.

وی درباره ویژگی‌های وزیر پیشنهادی آموزش پرورش گفت: آقای دانش‌آشتیانی یکی از قوی‌ترین‌هاست. کسی که خاک گچ کلاس را خورده؛ فردی که از معلمی شروع کرده و به دانشگاه رسیده و می‌تواند بهترین گزینه برای وزارت آموزش پرورش باشد؛ هرچند جامعه فرهنگی تمایل داشت آقای نجفی باشد. با این حال فکر می‌کنم آقای دانش‌آشتیانی یکی از بهترین گزینه‌ها برای وزارت آموزش و پرورش است.

وی با اشاره به رویکرد مجلس به وزرای پیشنهادی گفت: این وزرا برای ۷ ماه است و بودجه ۵ ماه آینده هم تمام شده بنابراین اینها خیلی کار خاصی نمی‌توانند و سختگیری برای اینها جایز نیست انتظار دارم همکارانم در مجلس کمک کنند تا افرادی که معرفی شدند تصدی وزارتخانه‌ها را بر عهده بگیرند و نگذارند این وزارتخانه‌های مهم و حساس بدون وزیر بماند.

جعفرزاده با بیان اینکه نمی‌شود گفت وزرای پیشنهادی به راحتی رای اعتماد  می‌آورند، ادامه داد:   مردم انتظار دارند مجلس دهم کارشکنی‌های مجلس نهم را برای انتخاب وزرا تکرار نکند به نظرم این انتظار از مجلسی‌ها وجود دارد. ضمن اینکه گزینه‌هایی که معرفی شدند انصافا گزینه‌های خوب و قوی هستند.

وی افزود: البته رای‌آوری وزرا به نوع دفاع خودشان نیز مربوط است ولی در مجموع فکر می‌کنم موفق به اخذ رای اعتماد مجلس بشوند.

این نماینده مجلس در واکنش به سخنان برخی که این تغییرات را انتخاباتی و تبلیغاتی می‌دانند گفت: ‌دولت هر کاری کند یک عده در گوشه مطالبی را عنوان می‌کنند؛ آنها یک چیزی می‌گویند حالا که تغییر داده می‌گویند انتخاباتی است. اینها منتقد نیستند، اینها کسانی هستند که چوب لای چرخ دولت می‌گذارند.

وی افزود:  دولت در جهت آرامش قدم برداشت و با احترام به نظر علما، فرهنگیان و مردم ‌و مجلس این کار را انجام داد و فعلا به نظر من علی‌رغم انتقادهایی که به شرایط اقتصادی وجود دارد من عملکرد این بخش را نسبت به شرایط و امکانات موجود مثبت ارزیابی می‌کنم و فعلا لزومی بر تغییر ‌در بخش‌های دیگر کابینه نمی‌بینم . آفتاب نیوز

انتهای پیام/083458

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در سیاسی
خواندن کد خبر: 11747

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


نظرات  

 
0 #1 سعيد در تاریخ: دوشنبه 10 آبان 1395 ، ساعت 12:08 ق ظ
از راي خود به شما پشيمان هستم آقاي جعفر زاده .نمي دانم كاري جز ثنا دولت كاري ديگري انجام داده ايد يانه شما نمايده مردم هستيد نه دولت.
نقل قول
 

 

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی