امروز: پنج شنبه 21 آذر 1398 برابر با 12 دسامبر 2019

انتخابات مجلس آینده کاملا الکترونیکی برگزار می شود

  • سه شنبه, 23 دی 1393
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس سخنگوی وزارت کشور از تفاهم صد درصدی با شورای نگهبان برای برگزاری انتخابات الکترونیکی خبر داد.

حسینعلی امیری در نشست خبری درباره برگزاری الکترونیکی انتخابات گفت:‌ شفافیت ، پاسخگویی ، دقت، سرعت و اعلام سریع نتیجه انتخابات برای وزارت کشور بسیار مهم است که تحقق آن با برپایی الکترونیکی انتخابات میسر می شود.

امیری افزود : ‌یکی از موضوعاتی که مجمع تشخیص مصلحت نظام  در تدوین سیاست های کلی قانون انتخابات به آن توجه دارد استفاده از فناوری های نو در برگزاری انتخابات است و وزارت کشور سعی دارد این امر تحقق یابد.

۹۵ هزار دستگاه الکترونیکی بجای ۹۵ هزار صندوق رای

وی گفت: ما به ۹۵ هزار صندوق رای در کشور نیاز داریم که اگر بنا بر برپایی تمام الکترونیکی انتخابات باشد به جای آن باید ۹۵ هزار دستگاه الکترونیکی شبیه خودپردازهای بانک جایگزین کنیم .

قائم مقام وزیر کشور  با بیان اینکه برای تامین این دستگاه ها به ۴۰۰ میلیارد تومان بودجه نیاز است ، اضافه کرد : انتخابات مجلس ۲۵ فرآیند دارد که زمینه لازم برای برپایی الکترونیکی انتخابات در ۲۴ فرآیند آن فراهم است.

وی گفت: با جایگزینی ۹۵ هزار دستگاه الکترونیکی، فرآیند انتخابات به شکل برخط  انجام می شود که اگر ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز تامین شود انتخابات به شکل الکترونیکی برگزار می شود.

امیری  افزود: ‌همکاری لازم در این باره با شورای نگهبان انجام گرفته است و تفاهم صد درصدی در این زمینه با این شورا وجود دارد و جلسات کارشناسی در این باره درحال برگزاری است .

امیری گفت: در این حال برپایی الکترونیکی انتخابات نیازمند فرهنگ سازی است که رسانه ها به ویژه صدا و سیما باید در این زمینه فعالیت کنند.واحد مرکزی خبر

انتهای پیام/083451

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در سیاسی
خواندن کد خبر: 1220

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


اخبار برگزیده

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی