امروز: چهارشنبه 22 مرداد 1399 برابر با 12 آگوست 2020

باید در شرایط ثبت‌نام کنندگان انتخابات ریاست جمهوری تجدیدنظر شود

  • چهارشنبه, 28 تیر 1396
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

عضو خبرگان رهبری بابیان اینکه در همه بخش‌ها نیاز به اصلاح داریم گفت:باید در شرایط ثبت‌نام کنندگان انتخابات ریاست جمهوری تجدیدنظر شود.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس، آیت‌الله رضا رمضانی گیلان شامگاه سه‌شنبه در همایش ناظران شورای نگهبان در حسینیه حضرت ابوالفضل (ع) سپاه قدس گیلان با اشاره به اهمیت جایگاه شورای نگهبان اظهار کرد: با توجه به جایگاه شورای نگهبان باید علاوه بر جلسات سالانه، اقدامات دیگری ازجمله برگزاری کنفرانس‌های علمی بزرگ حتی در بخش دانشگاهی، جهت شناخت جایگاه علمی و فقهی شورای نگهبان انجام شود .

نماینده مجلس خبرگان رهبری استان گیلان با اشاره به مسئله دین و سیاست افزود: دین از سیاست و سیاست از دین جدا نیست و در حقیقت نباید سیاست دین را خدشه‌دار بکند و بلکه باید سیاست تابع دین و آموزه‌های دینی باشد و  همه بخش‌های نظارتی و اجرایی باشد.

وی با اشاره به اینکه جایگاه نظام سیاسی و دینی را سیاست و سیاست‌مداران جامعه مشخص می‌کنند افزود: برخی دنبال این مسئله بودند که بین دین و سیاست هیچ رابطه‌ای وجود ندارد درحالی‌که ما معتقد هستیم این رابطه وجود دارد و خیلی هم تنگاتنگ است و نمی‌توانیم دین را از سیاست جدا کنیم.

آیت‌الله رمضانی با اذعان به اینکه نمونه‌های زیادی در مسئله رابطه دین و سیاست وجود دارد خاطرنشان کرد: حکومت 10 ساله پیامبر (ص) در مدینه و حکومت حضرت علی (ع) و همچنین حکومت جهانی حضرت مهدی موعود (عج)، از نشانه‌ها و نمونه‌های بارز ارتباط بین دین و سیاست است.

نماینده مجلس خبرگان رهبری استان گیلان با اشاره به اینکه جامعه‌ای که می‌خواهد اصلاح شود باید مواردی را رعایت کند افزود: برای اصلاح یک جامعه باید بر اساس یک محتوا، متن و منبع حرکت کرد و همچنین یک زیرساخت خیلی قوی می‌خواهد

وی با اشاره به اینکه یک جامعه  باید برنامه‌ریزی دقیق داشته باشد افزودنظام سیاسی باید در مسائل آموزه‌های دینی و در برنامه‌ریزی سیاست‌های داخلی، خارجی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی دین دغدغه داشته باشد و این مسائل به قوه مجریه، قوه مقننه و قوه قضائیه  مربوط می‌شود و باید برای  این موضوع‌ها برنامه داشته باشند.

رئیس مرکز اسلامی هامبورگ آلمان بابیان اینکه باید برای حفظ محتوا آموزه‌های دینی یک حافظ داشته باشیم گفت: نظام اسلامی یک محتوا دارد که باید حفظ شود و در بندبند قوانین لحاظ شود و اسلامیت و جمهوریت به‌عنوان دو اصل مهم که در دست مسئولان نظام امانت است و باید هر دو حفظ شود و وظیفه این کار هم بر عهده رئیس‌جمهور است

رئیس اتحادیه اروپایی علما و تئولوگ‌های شیعه به تلاش دشمنان برای فاصله انداختن بین جمهوریت و اسلامی اشاره کرد و افزود: اینکه یک عده‌ای تلاش بکنند که اسلامیت را از جمهوریت  و جمهوریت را از اسلامیت جدا بکنند قطعاً این نقشه کسانی است که از پشت‌صحنه دارد این موضوع را هدایت می‌کنند و این‌یک موضوع اساسی است که باید به آن پرداخته شود.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه شورای نگهبان مسئولیت صیانت نظام را دارد افزود: اگر شورای نگهبان نبود معلوم نبود انقلاب در بحث جمهوریت و اسلامیت با چه مشکلاتی روبه‌رو می‌شد زیرا افراد باید برای گرفتن صلاحیت در انتخابات مجلس خبرگان رهبری  از این نهاد عبور کنند و اگر این نظارت‌های شورای نگهبان نبود معلوم نبود چه کسانی در مسند این مجلس مهم قرار می‌گرفتند.

رمضانی با اشاره اینکه باید در شرایط ثبت‌نام کنندگان انتخابات ریاست جمهوری تجدیدنظر شود افزود: باید یک حداقلی را برای ثبت‌نام انتخابات ریاست جمهوری داشته باشیم و بعضی‌های که حتی معنی سیاست را نمی‌دانند از فیلتر وزارت کشور عبور کنند و همه راحت ثبت‌نام نشوند و بقیه افراد صلاحیتشان در شورای نگهبان بررسی شود و سپس افراد تأییدشده بارأی مردم انتخاب شوند.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری بابیان اینکه آسیب‌های جامعه باید توسط شورای نگهبان انجام گیرد، گفت: آسیب‌های محتوایی، مصلحتی و اجرایی که در جامعه وجود دارد که شورای نگهبان برای جلوگیری از این آسیب‌ها نقش پررنگی می‌تواند ایفا کند

رمضانی با تأکید بر اینکه مردم باید جامعه را رصد کرده و نقدها را به‌صورت سالم و به‌دوراز اهانت و توهین مطرح کنند افزود: یک عده‌ای قصد داشتند که جمهوریت نظام را زیر سؤال ببرند و خیلی هم تلاش کنند به هدف خود برسند  اما نتوانستند اهداف شوم خود را پیاده کنند زیرا جمهوری اسلامی در حال پیشرفت است اما بازهم یک عده نمی‌خواهند آن را قبول کنند.

وی بابیان اینکه در همه بخش‌ها نیاز به اصلاح داریم گفت: جامعه به‌نقد سالم نیاز دارد و باید به این نقدها توجه کرد، زیرا نقد است که زمینه رشد را فراهم می‌کند و باید از آن استقبال کرد و مسئولین مربوطه باید به حرف مردم گوش دهند و اگر پیشنهاد سازنده است باید به آن عمل شود.فارس

انتهای پیام/083466

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در سیاسی
خواندن کد خبر: 14596

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


اخبار برگزیده

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی