امروز: جمعه 04 مهر 1399 برابر با 25 سبتامبر 2020

آیا شاهزاده سعودی برای پناهندگی سیاسی به ایران آمده است؟

  • جمعه, 19 آبان 1396
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

پس از اوج‌گیری بازداشت‌ها در عربستان، یک شاهزاده سعودی برای دریافت پناهندگی سیاسی به ایران آمد.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس به نقل از وبگاه عربی ۲۱، سیمون آران، خبرنگار سیاسی صداوسیمای اسرائیل، از اعطای پناهندگی سیاسی به شاهزاده ترکی بن محمد بن فهد از سوی ایران خبر داد. 
این خبرنگار ادعا کرد: این شاهزاده به تهران رسیده و ایران قصد تحویل او به کشورش را ندارد، زیرا او را یک "کارت معامله" می‌داند.
محمد بن فهد، پدر این شاهزاده به همراه سایر شاهزادگان سعودی، در هتل کارلتون ریتز عربستان در بازداشت به سر می‌برد.
شایان ذکر است که جواهر دختر نایف بن عبدالعزیز، مادر شاهزاده ترکی خواهر ناتنی ولیعهد معزول عربستان، یعنی محمد بن نایف است.
وبگاه خبری المشارق ضمن گفت‌وگو با کارشناسان سعودی در این باره اعلام کرد: استقبال ایران از این شاهزاده تنش بین دو کشور را تشدید می‌کند.
این وبگاه به نقل از عبدالله المقرن، استاد دانشگاه ام القرا نوشت: اگر عربستان درخواست استرداد این شاهزاده را مطرح کند و ایران از بازگرداندن او سر باز زند، تنش‌ها و خصومت‌ها افزایش پیدا خواهد کرد.
المشارق ادعا کرده که فرار این شاهزاده به ایران، در نزد افکار عمومی عربستان، نشانه‌ای از مجرمیت او در پرونده فساد مالی تلقی خواهد شد.
در همین رابطه، وبگاه خبری ارم‌نیوز، تلاش کرد با مطرح کردن توئیت‌های برخی روزنامه‌نگاران عربستانی که فرار این شاهزاده را تکذیب کرده‌اند، این خبر را تکذیب کند. 
این وبگاه، خبرهای فرار این شاهزاده به ایران را "ادعاها" توصیف کرد که رسانه‌های هوادار قطر آن‌ها را برجسته کرده‌اند.فرارو
انتهای پیام/083458
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در سیاسی
خواندن کد خبر: 15892

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی