امروز: سه شنبه 03 مهر 1397 برابر با 25 سبتامبر 2018

  • اختصاصی
داشتن منابع انسانی هوشمند از ویژگی‌های بارز گیلان است/توسعه فقط عمرانی و آجر روی هم گذاشتن نیست/جدیت دولت در جهت رفع مشکل زیست‌ محیطی گیلان

  • یکشنبه, 21 آبان 1396
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

سخنگوی دولت تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام عمرانی و زیرساختی استان گیلان، پسماندها و رودخانه‌ها، اشتغال جوانان و افزایش تولید را از اولویت‌های کاری دولت دوازدهم برشمرد و افزود: داشتن منابع انسانی هوشمند و مناسب به منظور توسعه گیلان، یکی از ویژگی‌های بارز این استان است.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس دکتر محمد باقر نوبخت در نشست خبری با اصحاب رسانه گیلان در سالن الغدیر استانداری با بیان اینکه دولت باید فرصت های شغلی مولد ایجاد کند اظهار داشت: در جلسه تیرماه امسال با مدیران عامل بانک های کشور تصمیمتی در این حوزه گرفته شدb7ke_15.jpg.

نوبخت در ادامه با تاکید بر لزوم ایجاد اشتغال برای جوانان از طریق افزایش تولید و با ابراز تاسف از وضعیت جوانان به جهت اینکه برای پیدا کردن شغل به ما مراجعه نموده واینکه در توان من نیست که به دنبال شغل برای آنان باشم افزود: بسیاری از شهروندان در زندگی برای به ثمر رساندن فرزندان خود تلاش نموده و زمینه را برای تحصیلات عالیه آنان فراهم کرده اند، اما شاهد هستند که فرزندانشان نمی توانند در فعالیت های اجتماعی و اقتصادی کشور مشارکت داشته باشند لذا مایه شرمندگی ماست.

معاون رئیس جمهوردر بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به پتانسیل ها و منابع طبیعی استان گیلان، افزود: داشتن منابع انسانی هوشمند و مناسب به منظور توسعه گیلان، یکی از ویژگی‌های بارز این استان است.

نوبخت به وضعیت نامناسب پسماندهای موجود در استان گیلان و اقدامات دولت به منظور رفع این مشکل اشاره کرد و گفت: دولت با جدیت به‌ دنبال رفع این مشکل زیست‌ محیطی است .

وی با بیان اینکه هماهنگی‌ها و برنامه ریزی های  لازم جهت رفع مشکلات پسماند منطقه سراوان و رودخانه‌های زرجوب و گوهررود با مسئولین استانی انجام شده است گفت: دولت خود را  متعهد می‌داند تا اعتبارات لازم جهت رفع مشکلات زیست‌ محیطی و پسماند موجود در استان گیلان را تامین و فراهم کند

معاون رئیس جمهوربا اشاره به کاهش فروش نفت در سال 92، از 2.5 میلیون بشکه در روز به یک میلیون بشکه افزود: با درایت و تدبیر دولت امروز ما 2 میلیون و 638 هزار بشکه نفت در روز صادر می کنیم.

سخنگوی دولت تکمیل راه‌آهن قزوین- رشت- انزلی- آستارا در راستای گسترش روابط و مبادلات کالایی در عرصه‌های بین‌المللی را یکی از تعهدات دولت برشمرد و اظهار داشت: موضوع ریل گذاری، شبکه سراسری کشور را بهم وصل می کند و برای تحکیم روابط اقتصادی با کشورهای منطقه اهمیت به سزایی دارد.

معاون رییس جمهور در ادامه با بیان اینکه بودجه ما در سال ۱۳۹۲ که دولت یازدهم شروع به کار کرد ۲۱۰  هزار میلیارد تومان بوده و اکنون بودجه ما ۳۴۶ هزار میلیارد تومان است که البته بودجه مذکور به طور کامل در سال جاری محقق نشده است افزود: بودجه سال ۹۷ به جای روش سنتی ب براساس بازخوانی فعالیت هایی که انجام می دهند، تخصیص می یابد و اقدام دیگر این است که سه ماه به سه ماه بودجه را اختصاص دهیم و  هر ارگان باید بگوید از بودجه ای که اختصاص داده شده در سه ماهه اول چه عملی را انجام داده است.

دکتر محمد باقر نوبخت در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه سند چشم انداز 20 ساله، فرادست ترین سند کشور پس از قانون اساسی است و بر اساس این سند، قرار است در سال 1404 به کشوری توسعه یافته تبدیل شویم اظهار داشت: توسعه فقط عمرانی و آجر روی هم گذاشتن نیست بلکه توسعه مباحث فرهنگی و انسانی هم هست.

وی در این زمینه با تاکید بر جایگاه مهم استان ها بسیار و نقشرتعیین کننده ی استانداران در توسعه و رویکرد وزارت کشور در انتخاب استاندار غیر بومی افزود: شایسته سالاری لزوماً به معنای بومی گرایی نیست و مدیران، چه بومی و چه غیر بومی باید بدانند که به چه گونه ای می توانند توسعه را به پیش ببرند.

دکتر نوبخت درپایان در پاسخ به سوال خبرنگار رشت پرس در خصوص تخصیص اعتبار بسته اشتغال فراگیر به استان ها از اجرایی شدن تخصیص اعتبارات بسته اشتغال فراگیردر استان خبر داد.

انتهای پیام/083451

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در سیاسی
خواندن کد خبر: 15908

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


نظر سنجی

آیا با انتخاب شهردار غیر بومی رشت توسط شورای شهر موافقید؟

همایش

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی