امروز: دوشنبه 07 مهر 1399 برابر با 28 سبتامبر 2020

زمان پیشنهادی دولت برای انتخابات مجلس دهم

  • دوشنبه, 20 بهمن 1393
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس معاون سیاسی وزیر کشور گفت: اواخر اسفند 94، زمان پیشنهادی دولت و وزارت کشور به شورای نگهبان، برای برگزاری انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی است.

محمدحسین مقیمی در حاشیه نشست شورای اداری خراسان شمالی در بجنورد درجمع خبرنگاران اظهار کرد: ما زمان پیشنهادی خود را ارایه کرده ایم و اکنون منتظر دریافت نقطه نظرات شورای نگهبان در این مورد هستیم.

وی اضافه کرد: تا انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی زمان زیادی باقی است و در این فاصله نیز شورای نگهبان نظر خود را نسبت به پیشنهاد وزارت کشور و در مجموع دولت اعلام خواهد کرد.

* اسفندماه، پایان مهلت استفعای کارکنان داوطلب انتخابات در وزارت کشور
معاون سیاسی وزیر کشور گفت: وزیر کشور زمان قطعی برای استعفای مدیران زیرمجموعه این وزارتخانه برای داوطلب شدن در انتخابات مجلس را اسفند ماه امسال اعلام کرده است.

مقیمی افزود: تاکنون استعفایی از سوی مدیران این مجموعه به دست ما نرسیده است.

وی اضافه کرد: اگر وزیر کشور این زمان را برای مدیران زیرمجموعه وزارت متبوع خود اعلام کرده، قطعی و لازم الاجرا است و برای جلوگیری از ایجاد شائبه در خصوص انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی باید به آن پایبند باشیم.

*نشاط سیاسی در صدر برنامه های وزارت کشور
معاون سیاسی وزیر کشور گفت: ایجاد شور و نشاط سیاسی از برنامه های اولویت دار وزارت کشور برای انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی است که با هدف فعالیت تمام احزاب و تشکل های سیاسی شناسنامه دار اجرایی می شود.

مقیمی افزود: تمام احزاب و تشکل های سیاسی می توانند فعالیت خود را در چارچوب قانون ساماندهی کنند و وزارت کشور نیز از این فعالیت ها حمایت می کند.

وی در مورد احتمال ایجاد تنش در فعالیت های سیاسی تشکل های و احزاب سیاسی شناسنامه دار از سوی گروه های خودسر گفت: اکنون طرح مساله احتمال برهم زدن نشست های احزاب و گروه های سیاسی از سوی گروه های خودسر نوعی پیشداوری است.

معاون سیاسی وزیر کشور اظهار کرد: در هر صورت وزارت کشور و زیرمجموعه های استانی برای برگزاری نشست های مجوزدار، مقدمات کار را نیز فراهم خواهند کرد.

*بررسی مشکل خانه احزاب
مقیمی در مورد صدور مجوز برای خانه احزاب ایران گفت: خانه احزاب از سوی گروه های سیاسی عضو آن تعطیل شده و وزارت کشور دخالتی در این کار نداشته است.

وی اضافه کرد: به هر حال ما بررسی مشکلات خانه احزاب و دلیل تعطیلی فعالیت آنرا در دستور کار داریم و در مجموع حامی و پشتیبان فعالیت خانه احزاب در چارچوب قانون هستیم.ایرنا

انتهای پیام/083451

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در سیاسی
خواندن کد خبر: 1591

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.اخبار برگزیده

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی