امروز: دوشنبه 05 آبان 1399 برابر با 26 اکتبر 2020

گزارش رشت پرس از خطبه‌های نماز جمعه استان گیلان

  • جمعه, 26 آبان 1396
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس، امام جمعه اسالم بابیان اینکه موکب‌ها در مناطق زلزله‌زده، مدتي در خدمت مردم باشند، افزود: همان طور كه ارتش اداره امور شهرها و سپاه اداره امور روستا ها را بر عهده گرفت، اي كاش هر استاني، هر شهرستاني ساخت مسكن، منطقه‌ای از زلزله‌زده‌ها را بر عهده می‌گرفتند كه مشكلات مسكن همه زلزله‌زده‌ها در اسرع وقت حل می‌شد

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس، امام جمعه اسالم بابیان اینکه موکب‌ها در مناطق زلزله‌زده، مدتي در خدمت مردم باشند، افزود: همان طور كه ارتش اداره امور شهرها و سپاه اداره امور روستا ها را بر عهده گرفت، اي كاش هر استاني، هر شهرستاني ساخت مسكن، منطقه‌ای از زلزله‌زده‌ها را بر عهده می‌گرفتند كه مشكلات مسكن همه زلزله‌زده‌ها در اسرع وقت حل می‌شد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین احمد جدائی در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی اسالم با اشاره به زلزله اخیر در غرب کشور، اظهار کرد: زلزله مهیب در چند روز گذشته، متأسفانه خسارات سنگینی به وجود آورد که هموطنان عزیزمان آسیب‌های زیادی را دیدن و هم‌خانواده، خانه و زندگی و مال و اموال شان را از دست دادند و انصاف نیست که آن‌ها، در چنین وضعیت سختی قرار بگیرند و ما هم بی خیال مصیبت جان کاه آن‌ها، مشغول زندگی روزمره خود باشیم.

وی بابیان اینکه هر کس هر چه در توان دارد خصوصا در ساخت مسکن باید به یاری این مصیبت دیدگان بشتابد، گفت: در این زلزله ١٨٠٠ میلیارد تومان، خسارت ایجادشده، حدود ١١ هزار واحد مسکونی و روستایی، ١٠٠٪؜ تخریب‌شده و پنج هزار واحد شهری ١٠٠٪؜ تخریب‌شده که کمک بلاعوض دولت هم فقط پنج میلیون تومان است.

امام جمعه اسالم افزود: از دولت انتظار این بود که با توجه به حجم شدید خسارات، برای ساخت مسکن زلزله‌زده‌ها، در اسرع وقت، به صورت جهادی اقدام می‌کردند و راضی نمی‌شدند هموطنان ما در سرمای زمستان، در چادرها بمانند و انتظار داریم دولت لااقل، از بانک مسکن بخواهد که اقساط مسکن هایی که تخریب‌شده را، جزو بخشودگی‌ها قرار بدهد و راضی نشود مردم قسط مسکنی را بدهند که صد در صد تخریب‌شده اند.

جدائی تصریح کرد: متاسفانه این روزها، هم‌زمان با زلزله کرمانشاه، بحث مسکن مهر به صورت اشمئزاز آوری مطرح شد که نشان می دهد بعضی‌ها، دل‌های پر از کینه ای دارند و آتش کینه های شان هم چنان شعله‌ور‌است، از اسم زلزله پیداست که وقتی بیاید همه چیز را به هم می‌ریزد.

خطیب جمعه اسالم بیان کرد: امروز برخی پیمانکاران مسکن، انبوه‌سازان مسکن، در ساخت مسکن اجحاف و بی‌انصافی می‌کنند، از کار می دزدند، اختلاس می‌کنند و به دنبال سود بیش تر هستند و مسکن مهر هم از این قاعده مستثنی نیست خصوصا که باکم ترین هزینه‌ها ساخته شد.

وی گفت: در مورد کمک‌های مردمی از مسئولین می‌خواهم که در نظم دهی و سازمان‌دهی این کمک‌ها، همت و دقت بیش‌تری داشته باشند تا همه کمک‌های مردمی به صورت عادلانه بین زلزله‌زده‌های عزیز، توزیع گردد.

جدائی بابیان اینکه موکب‌ها در مناطق زلزله‌زده، مدتی در خدمت مردم باشند، افزود: همان طور که ارتش اداره امور شهرها و سپاه اداره امور روستا ها را بر عهده گرفت، ای کاش هر استانی، هر شهرستانی ساخت مسکن، منطقه‌ای از زلزله‌زده‌ها را بر عهده می‌گرفتند که مشکلات مسکن همه زلزله‌زده‌ها در اسرع وقت حل می‌شد.

امام جمعه اسالم با اشاره به فرارسیدن هفته بسیج، اظهار کرد: بسیج، لشکر مخلص الهی است، در بسیج پتانسیل بسیار خوبی برای سازندگی کشور و آبادانی شهرها دیده می‌شود.

وی اخلاص در عمل را مهم ترین شاخص کاری بسیجی دانست و گفت: ترس از مرگ در قاموس بسیجی نباید راه داشته باشد، اگر یک بسیجی از مرگ بترسد معلوم می‌شود غبار دنیا بر لباس دلش نشسته و رنگ دنیا گرفته است

تاسیس دفتر اتحادیه اروپا در ایران محلی برای جاسوسی است

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس، امام جمعه بندرانزلی با اشاره به تاسیس دفتر اتحادیه اروپا، خاطرنشان کرد: این دفتر قطعا محلی برای جاسوسی از نوع سیاسی اقتصادی امنیتی و فرهنگی خواهد شد و شاید امروز به بهانه کشاورزی ورود کنند اما قطعا محلی برای جاسوسی‌های آیندشان می شود.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید عبدالجواد شمس‌الدین در خطبه‌های این هفته شهرستان بابیان اینکه نظام اسلامی نمونه‌ای کوچک از حکومت پیغمبر است اظهار کرد: نمی‌گویم حکومت اسلامی دقیقا به همان شکل بوده و هیچ نقصی ندارد اما این مهم بوده که با همان هدف و الگو تاسیس شده است

وی گفت: متاسفانه بعد از گذشت حدود 40 سال از این انقلاب شاهد رفتارهایی هستیم که یاس را در دل چشم انتظاران حکومت عدل الهی فراهم می‌کند=، برخی مسئولان کاری نکنند که دشمن با سو استفاده اعتماد مردم را به‌نظام اسلامی، رهبری و ولایت فقیه خدشه‌دار کند.

امام جمعه بندرانزلی با تاکید بر اینکه نباید اشتباه یک فرد را به‌پای رهبری و نظام اسلامی و دین و اسلام گذاشت افزود: نسل جوان ما این را بداند اگر مسئولی در هر لباسی خطایی می‌کند تنها او بدی است و راه پیغمبر و اسلام و دین هیچ بدی‌ای ندارد.

امام جمعه بندرانزلی با اشاره به اتفاقات و شایعات اخیر در فضای مجازی پیرامون حادثه اخیر زلزله کرمانشاه نیز تصریح کرد: برخی از این شایعات اسلام و اصل نظام را هدف گرفته بود که مردم ما با حضور چشم‌گیرشان در کمک‌رسانی به مردم آسیب‌دیده در کنار همه ی سو مدیریت‌ها توانست این فتنه را خنثی کند

خطیب جمعه انزلی با اشاره به تاسیس دفتر اتحادیه اروپا، خاطرنشان کرد: این دفتر قطعا محلی برای جاسوسی از نوع سیاسی اقتصادی امنیتی و فرهنگی خواهد شد و شاید امروز به بهانه کشاورزی ورود کنند اما قطعا محلی برای جاسوسی‌های آیندشان می شود.

وی با اشاره به نقص عهد از سوی شرکت توتال نیز گفت: دیدید که آن‌ها هم به عهد خود وفا نکرده و اجرای تعهدات را مشروط به اجازه آمریکا آن دانستند و گفتند که شروط جدیدی دارد، با همه ی این وجود هنوز هم عده‌ای بر طبل مذاکره می‌کوبند و استناد به ائمه معصومین می‌کنند.

شمس‌الدین افزود:  امیدوارم همان طور که امام فرمود خداوند کسانی را که خواب آمریکا می‌بیند بیدار کند.

امام جمعه بندرانزلی به ارائه لایحه‌ الحاق ایران به کنوانسیون بین‌المللی منع حمایت مالی از تروریسم هم اشاره کرد و گفت: تعریف ما با تعریف استکبار از تروریسم متفاوت است، آنان یمن و حزب الله را تروریسم می دانند و ما داعش را، اگر امروز ما این طرح را بپذیریم فردا یقه ما را می‌گیرند و مانع خیلی از اقدامات ما می‌شوند.

 شیعه و سنی متحدند تا توطئه‌های آل سعود و آمریکا را خنثی کنند

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس، امام جمعه رودسر گفت: همه مسلمانان از شیعه تا سنی متحد هستند تا توطئه‌های آل سعود و آمریکا را خنثی کنند.

حجت‌الاسلام تقی روحانی در خطبه‌های نماز جمعه این شهر با تسلیت رحلت جان‌سوز نبی رحمت پیامبر اکرم (ص) و شهادت کریم اهل بیت امام حسن مجتبی (ع) و امام رئوف امام رضا (ع) اظهار کرد: رعایت تقوا بیشترین تأکیدات پیامبر اکرم (ص) برای امت خود بود.

وی ترک از نهی خداوند و اطاعت از واجبات الهی را تقوا خواند و افزود: قرآن پیامبر اسلام (ص) معجزه جاوید، اثری ماندگار و عظیم است و باید تلاش کنیم سخنی جز اسلام به گوش جهانیان نرسد.

امام جمعه رودسر با اشاره به اینکه حضرت علی (ع) جانشین پیامبر بعد از ایشان بود، گفت: دشمنان اسلام بعد از رحلت پیامبر اکرم (ص) تلاش کردند تا راه را کج و از گسترش اسلام ناب جلوگیری کنند.

وی بابیان اینکه ابوسفیان‌ها و یزیدیان زمان امروز تلاش می کنند تا به اسلام ناب خدشه وارد شود، بیان کرد: امروز به نام مقدس پیامبر اکرم (ص) و نام مبارک خداوند مسلمانان، شیعیان و قاری قرآن‌ها را می‌کشند در حالی که اسلام ناب دوباره توسط مهدی صاحب‌الزمان (عج) احیا خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه بعضی‌ها امام حسن مجتبی (ع) را مردم صلح و امام حسین (ع) را مرد نبرد و جنگ می دانند، تصریح کرد: این تفکر غلط است امام حسن و حسین (ع) چه برخیزند و چه بنشینند امام هستند.

روحانی به لقب امام رضا (ع) به عنوان عالم آل محمد (ص) و چالش کشیدن آن امام همام اشاره کرد و افزود: نتوانستند در مباحثه بر ایشان پیروز شوند و بنابراین تنها راه برداشتن امام از مسیر راه خود کشتن ایشان بود.

وی با تسلیت غم از دست دادن عده کثیری از مردم غرب کشور در حادثه تلخ زلزله اخیر گفت: درسی که از دو ماه تمرین در ماه محرم و صفر گرفتیم یاری و کمک یکدیگر است و این از تأکیدات دین مبین اسلام و رسول گرامی ما است.

امام جمعه رودسر به ایام دهه وقف اشاره کرد و بیان کرد: سنت حسنه وقف انفاق بی‌منت، صدقه جاریه و چشمه جاری است که برای وقف کننده تا روز قیامت باقی می‌ماند.

وی با اشاره به کنش جدید آل سعود به دستور اربابش آمریکا تصریح کرد: وقتی رزمندگان اسلام و انقلاب و جبهه مقاومت هستند هیچ غلطی نمی‌توانند بکنند ما از قبل اعلام کردیم که هر قدر فشار بیاورید در مقابل شما ایستاده‌ایم و سیلی محکمی به شما خواهیم زد ما اگر بخواهیم به فلسطین و یمن موشک می‌دهیم که شما را نابود کنند هر جا صدای مظلومی شنیده شود به کمک آنان می‌شتابیم.

روحانی ادامه داد: شیعه و سنی متحد هستند تا اسرائیل اول یعنی آل سعود را نابود کنند و خواب آرام را از اسرائیل بگیرند.

وی در خصوص دائر شدن دفتر اتحادیه اروپا در تهران خطاب به برخی از افراد داخل کشور برای پهن کردن فرش قرمز زیر پای آنان گفت: ملت ایران ملتی شریف و عظیمی هستند هشدار می‌دهم که به آن‌ها دل نبندید همه مراقبت کنید که براثر غفلت این عزت ملت زیر سوال نرود.

 عربستان در ماجرای سعد حریری به دنبال منحرف کردن افکار از داعش است

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس، امام جمعه سیاهکل بابیان اینکه دشمن از روی زبونی بسیاری از کارها را انجام می‌دهد، گفت: اگر حریری در عربستان سعودی از ایران بدگویی نکند، می‌بایست در کجا این کار را انجام بدهد؟

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدرضا شکسته‌دل در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه این شهر، با تسلیت به مناسبت وفات پیامبر گرامی اسلام و شهادت امام حسن مجتبی (ع) و امام رضا (ع)، اظهار کرد: به مناسبت این ایام و دو ماه عزاداری محرم و صفر، دسته عزاداری ویژه‌ای از جلوی سپاه سیاهکل تا بقعه برفجان با حضور نیروهای تیپ تکاور میرزا کوچک خان در روز دوشنبه برگزار می‌شود.

وی با گرامیداشت سالروز آزادسازی سوسنگرد در سال 59، گفت: به روح تمامی شهدا، ایثارگران و رزمندگان که نگذاشتند یک وجب از خاک میهنمان به دست دشمنان بیافتد و جان خودشان را نثار کردند درود می‌فرستیم.

امام‌جمعه سیاهکل با گرامیداشت آغاز هفته بسیج، گفت تصریح کرد: کار بسیج ایثارگری و اخلاص است و امام بسیجی‌ها امیرالمؤمنین است که خلاصه تمامی خوبی‌ها می‌باشد.

شکسته‌دل بابیان اینکه بسیج یعنی به صحنه و به میدان آمدن، افزود: معنای فرهنگ بسیجی به تعبیر مقام معظم رهبری؛ پیش رو بودن در تمامی عرصه‌های اساسی زندگی است.

وی با اشاره به شروع به کار شهردار سیاهکل، خاطرنشان کرد: برای شهردار جدید سیاهکل آرزوی موفقیت دارم و امیدوارم شهردار به‌عنوان عضو ششم شورا کار کند و همه اعضا به وی کمک کند.

امام‌جمعه سیاهکل خطاب به اعضای شورای اسلامی شهر سیاهکل، گفت: ما به شما از اینکه انتخاب خوب و شایسته‌ای داشته‌اید خدا قوت گفتیم، شهردار پس‌ازاین نیازمند حمایت شایسته است تا کارهای خوبی درسیاهکل انجام شود.

شکسته‌دل بابیان اینکه امیدوارم اعضای شورا شهردار سیاهکل با کمک مسئولین موفق باشد، ابراز کرد: بابیان اینکه یکی از کارهایی که شهردار سیاهکل اعلام کرده انجام می‌دهد این است که با اصلاح بافت فرسوده در جلوی مسجد، خانه خدا را از محجوریت بیرون بیاورد.

وی با ابراز همدردی به مردم زلزله‌زده کرمانشاه، گفت: در خانه‌سازی خانه‌ها باید مقاوم و با اصول ایمنی ساخته شود، زیرا جان انسان مهم است، پیغمبر حتی قبر را محکم درست می‌کرد و می‌فرمود خداوند دوست دارد انسان کار خود را به‌خوبی انجام بدهد.

امام‌جمعه سیاهکل افزود: البته هرچقدر بخواهیم محکم سازی کنیم؛ اگر خداوند بخواهد عذاب خود را نازل کند این کار را انجام می‌دهد.

شکسته‌دل تصریح کرد: خداوند می‌فرماید اگر در حادثه سختی انسان جان خود را از دست بدهد؛ مقام شهید را دارد و بازماندگانی که بر مصیبت می‌کنند از این حادثه پیروز بیرون می‌آیند.

وی بابیان اینکه مردم ایران مانند همیشه در کنار یکدیگر هستند، گفت: از سرکشی‌های مسئولین کشور و حضور به‌موقع مردم فهیم کشورمان قدردانی می‌کنم.

امام‌جمعه سیاهکل افزود: با هماهنگی که با روحانیون کرمانشاه انجام‌شده، آن‌ها اعلام کرده‌اند که نیازهای ضروری مردم زلزله‌زده این استان پتو، وسایل گرمایشی، آب و چادر می‌باشد.

شکسته‌دل با اشاره به ماجرای استعفای سعد حریری نخست‌وزیر لبنان در عربستان سعودی تصریح کرد: برخی می‌گویند سعد حریری تابعیت سعودی داشته و مانند برخی از شاهزادگان سعودی به‌عنوان متهم مالی محکوم‌شده است، مطلب دوم این است که عربستان از طرف آمریکا مأموریت دارد تا داعش را مدیریت کند، هم‌اکنون سفره داعشی ها جمع شده و باید با این کار افکار را منحرف کند و در نکته سوم اعلام می‌شود حریری از مهره‌های عربستان است که موجب تقویت حزب‌الله شده و برنامه‌های آن‌ها را در لبنان انجام نداده به همین جهت وی را وادار به استعفا کرده‌اند.

وی بابیان اینکه دشمن از روی زبونی بسیاری از کارها را انجام می‌دهد، گفت: اگر حریری در عربستان سعودی از ایران بدگویی نکند، می‌بایست در کجا این کار را انجام بدهد؟

مراجعه روزانه خانواده جوانان بیکار به دفتر نماینده، امام‌جمعه و فرماندار آستارا / مسئولین در برابر انتقادات مردم سعه‌صدر ندارند / حضور استادنماهای هتاک به مقدسات کشور در محیط علمی دانشگاه نگران‌کننده است

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس ، امام‌جمعه آستارا فقر اقتصادی، مشکلات روحی و روانی، درگیری‌های خانوادگی و به دنبال آن افزایش طلاق، سرقت و فحشا را از جمله تبعات بحران بیکاری در جامعه دانست و گفت: روزانه خانواده جوانان بیکار به دفاتر نماینده مردم، امام‌جمعه و فرماندار شهرستان آستارا مراجعه می‌کنند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین کاظم حافظ‌نیا امروز در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه این شهر، تقوا را تبعیت از دستورات الهی و انجام به‌موقع و صحیح واجبات دینی دانست و اظهار کرد: در تقوای الهی نماز بر همه‌چیز تقدم پیدا می‌کند.

امام‌جمعه آستارا با اشاره به سالروز ارتحال رسول خدا، ایشان را دارای سعه‌صدر بالا، پایبند به عهد و پیمان، مهربان و نرم‌خو با اطرافیان و مردم دانست و تصریح کرد: در مسئولین سعه‌صدر وجود نداشته و با کوچک‌ترین انتقاد از دست مردم و منتقدین دلسوز نظام ناراحت می‌شوند.

خطیب جمعه آستارا با اشاره به اینکه در آستانه فرارسیدن هفته بسیج قرار داریم، خاطرنشان کرد: بسیج چه در زمان دوران دفاع مقدس و چه در زمان حاضر یک قدرت بسیار بزرگ برای کشور محسوب می‌شود و باید از ظرفیت بزرگ بسیج در عرصه‌های مختلف سیاسی، فرهنگی، اقتصادی، نظامی و بین‌المللی استفاده شود.  

وی با تصریح براینکه در جریان زلزله اخیر کرمانشاه تعداد زیادی از هم‌وطنان ما جان خود را ازدست‌داده و یک عده هم بی‌خانمان شدند، بیان کرد: از مردم فهیم و خیر شهرستان آستارا انتظار داریم در خصوص امدادرسانی به زلزله‌زدگان غرب کشور پیش‌قدم شوند

حافظ‌نیا با بیان اینکه معضل بیکاری به بحران جدی تبدیل‌شده و جامعه به‌شدت با آن دست‌وپنجه نرم می‌کند، گفت: بحران بیکاری خانواده‌ها را مورد اذیت قرار داده و روزانه خانواده جوانان بیکار به دفاتر نماینده مردم، امام‌جمعه و فرماندار شهرستان آستارا مراجعه می‌کنند

امام‌جمعه آستارا فقر اقتصادی، مشکلات روحی و روانی، درگیری‌های خانوادگی و به دنبال آن افزایش طلاق، سرقت و فحشا را از جمله تبعات بحران بیکاری در جامعه دانست و افزود: جوانان بیکار تحصیل‌کرده به خاطر نبود فرصت‌های جدید شغلی، شرمنده خانواده‌ها هستند

خطیب جمعه آستارا ضمن تقدیر از اقدام انقلابی «علی‌اکبر ولایتی» رئیس هیئت مؤسس دانشگاه آزاد اسلامی در برخورد با استاد هتاک به رسول خدا اظهار کرد: یک استادنما به خود اجازه داده بود تا در محیط علمی دانشگاه به رسول خدا و دین مبین اسلام توهین و هتاکی کند.

وی با اشاره به اینکه از این استادنماها در محیط علمی دانشگاه کم نبوده و این یک تهدید بزرگ برای مبانی دینی و اعتقادی دانشجویان محسوب می‌شود، تصریح کرد: صحبت‌هایی که این استادنماها علیه مقدسات کشور به زبان می‌آورند نگران‌کننده بوده و باید با این‌گونه افراد برخورد جدی شود.

انتهای پیام/083466

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در سیاسی
خواندن کد خبر: 15973

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی