امروز: شنبه 18 مرداد 1399 برابر با 08 آگوست 2020

عدم مسئولیت پذیری مسئولین بعد از فتنه انگیزی خطرناک است/ تنگناهای اقتصادی و وضعیت بد معیشت مردم یکی از ابعاد فتنه کنونی

  • جمعه, 08 دی 1396
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

نمی‌شود مسئولی در اجرای مسئولیت خود سوء مدیریت داشته باشد و بعد به‌جای اینکه مسئولیت ناکارآمدی خود را بپذیرد اذهان را متوجه ناکارآمدی رهبری جامعه کند.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید عبدالجواد شمس‌الدین امروز در بندرانزلی با اشاره به فتنه سال 88 و آسیب‌های آن اظهار کرد: باید آسیب‌ها و ابعاد مختلف فتنه 88 برای مردم روشن شود تا بتواند موضع و اقدام صحیحی از اوضاع داشته باشند.

وی فتنه 88 را یکی از فتنه‌های مهم و برنامه‌ریزی‌شده برای رسیدن به مقاصد دشمنان دانست و گفت: هدف اصلی از توطئه فتنه 88 که توسط طراحان خارجی و اجراکنندگان داخلی رقم خورد، براندازی نظام جمهوری اسلامی بوده است.

امام‌جمعه بندرانزلی با اشاره به حضور مردم و تدابیر رهبر معظم انقلاب در رابطه با نقش بر آب‌کردن نقشه دشمنان انقلاب گفت: با فتنه 88 موانعی که بر سر راه پیشرفت انقلاب در ابعاد اقتصادی، سیاسی، بین‌المللی و غیره وجود داشت، بسیار قابل‌تأمل شد و آسیب‌های آن جبران‌شدنی نیست.

شمس‌الدین با تاکید بر هوشیاری مردم، گفت: در اهداف دشمن انحرافی در براندازی نظام وجود ندارد و مردم و مسئولین باید کینه دشمن را در ایجاد فتنه‌انگیزی بشناسند و با آن مقابله کنند.

وی با حساس و بزرگ‌تر شمردن فتنه فعلی در مقایسه با فتنه 88 گفت: فتنه کنونی دارای ابعاد و وجوه مختلفی است که تنگناهای اقتصادی و وضعیت بد معیشتی مردم یکی از ابعاد آن محسوب می‌شود.

امام‌جمعه بندرانزلی با اعلام اینکه بسیاری از تنگناهای اقتصادی در کشور ناشی از سوء مدیریت در کشور است، خاطرنشان کرد: اگر مسئولین کشور نسبت به اجرای صحیح و دقیق اقتصاد مقاومتی عمل می‌کردند امروز ما شاهد تنگناهای اقتصادی نبودیم.

شمس‌الدین بابیان اینکه عکس اقتصاد مقاومتی در کشور اجراشده است، گفت: با واردات بی‌رویه کالاهای غیرضروری و قاچاق و در نقطه مقابل آن افزایش رکود و بیکاری در کشور عملاً عکس اقتصاد مقاومتی عمل شده است.

وی بابیان اینکه فتنه کنونی جامعه را در تنگنا قرار می‌دهد، گفت: فتنه‌ای که قرار بود با تحریم در کشور عملیاتی شود، در سال‌های گذشته انجام نشد اما در زمان فعلی با سوء تدبیرهای اقتصادی، دشمن توانسته مردم را در تنگنا قرار داده و آن‌ها را مقابل نظام نگه دارد.

امام‌جمعه بندرانزلی فضای مجازی و توطئه‌های موجود در آن را از دیگر ابعاد فتنه‌انگیزی در کشور برشمرد و گفت: به فرموده مقام معظم رهبری همان‌گونه که فضای مجازی به‌صورت آسان باید در اختیار مردم قرار گیرد باید به فضای امنی برای همه کاربرانش تبدیل شود.

شمس‌الدین با اشاره به رفتارهای ناشایست اخلاقی و شایعه‌پراکنی‌های گسترده گفت: دروغ‌پراکنی‌های فضا مجازی در جامعه التهاب ایجاد کرده و ناامنی‌های خیابانی و عمومی را در کشور در حال پدید آوردن هست و این همان هدفی هست که دشمن آن را دنبال می‌کند.

وی عدم مسئولیت‌پذیری مسئولین کشور را از بعد دیگری فتنه‌انگیزی دانست و گفت: برخی‌ها علاوه بر اینکه خودشان کاری از پیش نمی‌برند مسئولیت‌پذیری هم نمی‌کنند و اشکال وارده و سوء مدیرت های خود را نمی‌پذیرند که این بعد از فتنه‌انگیزی هم بسیار خطرناک است.

امام‌جمعه بندرانزلی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در رابطه بااینکه مسئولین باید مسئولیت کار خود را بپذیرند و پاسخگو به مردم و جامعه اسلامی باشند، تصریح کرد: نمی‌شود مسئولی در اجرای مسئولیت خود سوء مدیریت داشته باشد و بعد به‌جای اینکه مسئولیت ناکارآمدی خود را بپذیرد اذهان را متوجه ناکارآمدی رهبری جامعه کند.

شمس‌الدین بابیان اینکه دشمن تمایل دارد تا با تنگناهای اقتصادی رهبری را مورد هدف مردم قرار دهد، گفت: دشمن با به‌کارگیری فضای مجازی اذهان را به‌سوی ولایت‌فقیه هدایت کند تا مردم نتیجه ناکارآمدی را رهبری بدانند.

وی با تاکید بر هوشیاری مردم، گفت: مردم باید بدانند فشارهای اقتصادی ابتدا به دلیل سوء مدیریت کسانی هست که به‌وسیله اکثریت مردم انتخاب‌شده‌اند و وعده داده‌اند و عمل‌نکرده‌اند.

امام‌جمعه بندرانزلی با تاکید بر پالایش فضای مجازی و امن کردن آن برای همه کاربران، گفت: مردم باید هوشیار باشند و به هر چیزی در فضای مجازی اعتماد نکنند و از نشر آن‌ها نیز بپرهیزند.

شمس‌الدین با اشاره به‌ جایگاه رهبری و پاسخگویی همگان در مقابل رهبر گفت: همه باید بدانند که رهبری پاسخگو نیست بلکه این مسئولان هستند که باید در مقابل رهبری پاسخگو باشند.فارس

انتهای پیام/083458

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در سیاسی
خواندن کد خبر: 16375

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


اخبار برگزیده

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی