امروز: شنبه 09 فروردين 1399 برابر با 28 مارس 2020

در سال 97 تحول اساسی و گام‌های بلندی را با پشتیبانی مردم در فضای کسب و کار برخواهیم داشت

  • چهارشنبه, 01 فروردين 1397
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

انشاا… با خرد جمعی و کمک گرفتن از مردم و بخش خصوصی که در جلسات کمیته های ۴۸ گانه اتفاق افتاده حتماً تحول اساسی و گام‌های بلندی را با پشتیبانی مردم برخواهیم داشت و فضای کسب و کار استان را بهبود خواهیم بخشید و یک تحولی را که مردم در عرصه‌ی اشتغالزایی ببینند و حس کنند را رقم خواهیم زد.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس، استاندار در پیام نوروزی سال ۱۳۹۷ هجری شمسی ضمن عرض تبریک به مردم شریف گیلان به مناسبت آغاز سال جدید گفت: محورهای توسعه‌ی استان در سال ۱۳۹۷ را در بحث کسب و کار و کارآفرینی به ترتیب عرصه های کشاورزی، گردشگری و تجارت تعریف کردیم.

متن کامل پیام نوروزی دکتر مصطفی سالاری استاندار گیلان بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

محضر مبارک هم استانی های عزیزم، گیلانیان گرانقدر عرض سلام دارم و فرارسیدن سال نو و عید سعید باستانی را تبریک عرض می کنم.

در سالی که گذشت ما قطعاً توفیقات و عدم توفیقاتی داشتیم و می توان گفت که در بخش توفیقات الحمدلله وضعیت بهتری داشتیم و در حوزه ها‌ی فرهنگ و ادب، فضای اقتصادی و کسب و کار و عمران با تلاش همه‌ی دستگاه‌های اجرایی و دست اندرکاران و با پشتیبانی همه‌ی مردم گامهای موثری برداشته شد که به عنوان مثال در فضای کسب و کار بین ۳۱ استان کشور در فصل های پاییز و زمستان، استان گیلان با تلاش همگانی، مقام اول را کسب کرد؛ گرچه می توانم بگویم که ما با این حال نباید متوقف شویم و با یک وضعیت مطلوب فاصله داریم.

ما باید بتوانیم وضعیت فضای کسب و کار و کارآفرینی برای ایجاد اشتغال بیشتر را بسیار بهتر از آن چیزی که هست انجام دهیم و حتماً این نیازمند یک فضای احترام متقابل بین همه‌ی ذینفعان جامعه، مردم، دست اندرکاران، فعالان اقتصادی و اجتماعی و به طور کلی یک خرد جمعی است و در این مسیر در سال ۱۳۹۷ گام برخواهیم داشت.

در سال ۱۳۹۷ ما محورهای توسعه‌ی استان را در بحث کسب و کار و کارآفرینی به ترتیب عرصه های کشاورزی، گردشگری و تجارت تعریف کردیم و معتقدیم این ۳ عرصه به یکدیگر می‌توانند کمک کنند و با ایجاد یک فضای مطلوب، آرام و احترام متقابل برای مردم و فعالان که نیاز و وظیفه‌ی همه‌ی ما است؛ اثرات مطلوبی برجای خواهند گذاشت و اشتغال آفرینی قابل توجهی را با برنامه هایی که تدوین کردیم شاهد خواهیم بود.

انشاا… با خرد جمعی و کمک گرفتن از مردم و بخش خصوصی که در جلسات کمیته های ۴۸ گانه اتفاق افتاده حتماً تحول اساسی و گام‌های بلندی را با پشتیبانی مردم برخواهیم داشت و فضای کسب و کار استان را بهبود خواهیم بخشید و یک تحولی را که مردم در عرصه‌ی اشتغالزایی ببینند و حس کنند را رقم خواهیم زد.

گیلان مبتنی بر فرهنگ و تمدن مردم، منابع انسانی غنی و قوی، منابع طبیعی خدادادی و بی نظیر و موقعیت جغرافیایی بسیار مناسبی است و این ظرفیت را دارد که انشاا… سال آینده با گره زدن به استعدادها و کنارهم قراردادن آنها گام اساسی را در تحول استان برداریم و آنچه را که از حیث مطالعات، کارشناسی و برگزاری نشست‌ها نیاز بوده و باید انجام می گرفته، در نیمه‌ی دوم سال ۱۳۹۶ انجام دادیم و عملیاتی کردن آنها به حول قوه‌ی الهی با کمک مردم و تلاش همه‌ی دست اندرکاران اتفاق خواهد افتاد.

سالی سراسر توفیق، عزت و سربلندی برای یکایک مردم از خداوند متعال مسئلت دارم.

انتهای پیام/083458

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در سیاسی
خواندن کد خبر: 17250

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی