امروز: شنبه 27 دی 1399 برابر با 15 ژانویه 2021

قانع نشدن فائزه هاشمی از پاسخ پدرش

  • شنبه, 02 اسفند 1393
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس، فائزه هاشمی‌رفسنجانی فرزند رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام صبح امروز در هفتمین کنگره حزب اراده ملت ایران، گفت: اگر درباره اعتدال، تدبیر و احزاب حرف می‌زنیم باید به نقش و جایگاه بانوان توجه داشته باشیم، اما متأسفانه جایگاه بانوان به خصوص در امور سیاسی و مدیریتی مغفول مانده است.

وی افزود: احزاب به صورت سنتی تعدادی از خانم‌ها را در انتخابات‌های مختلف در فهرست قرار می‌دهند، اما وقتی مقایسه می‌کنیم تعداد نمایندگان خانم در هر دوره‌ای کاهش پیدا می‌کند.

فائزه هاشمی‌رفسنجانی گفت: وقتی نسبت به کم بودن نقش زنان به آیت‌الله هاشمی گلایه می‌کنیم، ایشان می‌گویند که تقصیر خودتان است چون اگر زنان خودشان به خودشان رأی بدهند تعدادشان بیشتر خواهد شد، البته به نظر من این صحبت پاسخی دارد، چون جامعه معمولاً به افرادی که شناخته شده هستند یا در فهرست‌ها قرار می‌گیرند رأی می‌دهند.

فرزند رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطرنشان کرد: وقتی می‌بینیم همه مسئولان از آقایان هستند و رسانه‌ها هم معمولاً مطالب آنها را نقل می‌کنند و کمتر نام خانم‌ها به میان می‌آید، بنابراین جامعه بانوان فعال را کمتر می‌شناسد و به آنها رأی نمی‌دهد.

هاشمی‌رفسنجانی در ادامه اظهار داشت: احزاب به موضوع بانوان توجه کنند و پایه‌های حضور بانوان در فهرست‌های انتخاباتی و مناصب مدیریتی را بگذارند.

وی در پایان گفت:نقش خانم‌ها در فهرست احزاب یا تشکل‌ها زیاد نیست، در حالی که باید خانم‌ها در مدیریت‌ها قرار گیرند. تجربه نشان داده که خانم‌ها می‌توانند در کارهای مدیریتی قرار بگیرند و به خوبی عمل کنند. باید در همه زمینه‌ها به بانوان اعتقاد داشته باشیم و موضوع را جنسیتی نبینیم.تسنیم

انتهای پیام/083466

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
منتشرشده در سیاسی
خواندن کد خبر: 1775

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


 

اخبار برگزیده

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی