امروز: سه شنبه 03 ارديبهشت 1398 برابر با 23 آوریل 2019

معوقات مشکوک الوصول در بانک های گیلان ناشی از رانت است

  • دوشنبه, 28 آبان 1397
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ۴۰۰ میلیارد تومان معوقه مشکوک الوصول در بانک‌های گیلان وجود دارد گفت: منشأ این میزان معوقات ریشه در وجود رانت و پارتی‌بازی در بانک‌ها دارد.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس محمدصادق حسنی با اشاره به‌عنوان «مشکوک الوصول» مطرح‌شده از سوی برخی بانک‌ها اظهار کرد: در نظام مالی بانک چیزی به نام مشکوک الوصول وجود ندارد بلکه این عنوان صرفاً برای شرکت‌های است که مشکلات مالی و دریافتی‌های غیر مشخص دارند.

وی با بیان اینکه اگر در بنگاه اقتصادی و یا شرکتی عنوان «مشکوک الوصول» گنجانده شود نشان از ریسک شرکت و حضور آن در بازار رقابتی دارد که ممکن است برای هر بنگاه اقتصادی به وجود بیاید افزود: بانک برای پرداخت تسهیلات خود به وثیقه سنگین و یا ضمانت‌های محکم نیاز دارد و عنوانی به نام مشکوک الوصول تمی تواند در بانک جایی داشته باشد.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی وجود عناوین مشکوک الوصول در بانک را ناشی از رانت برشمرد و گفت: معوقات به‌اصطلاح مشکوک الوصول ناشی از استفاده از رانت و سفارش به بانک‌ها است که فرصت گرفتن تضمین را از بانک‌ها می‌گیرد.

عضو مجمع نمایندگان گیلان در خانه ملت با بیان اینکه گرفتن تسهیلات سفارشی کار بسیار سختی است که از پس هرکسی برنمی‌آید خاطرنشان کرد: بانک‌ها از معوقات مشکوک الوصولی صحبت می‌کنند که خود آن را پرداخت کرده‌اند درحالی‌که این پرداختی آن‌ها به کشاورزان و اقشار ضعیف نبوده بلکه باید برای نقد آن دنبال اطرافیان و سفارش‌دهندگان پیرامون خود باشند.

حسنی با بیان اینکه معوقات مشکوک الوصول در بانک‌ها کمتر از دو درصد است تصریح کرد: برخی از بانک‌ها اعلام کرده‌اند تا ۴۰۰ میلیارد تومان مشکوک‌الوصول دارند درحالی‌که این نوع معوقات ناشی از تسهیلات پرداخت‌شده بر مبنای رانت و پارتی‌بازی است.

وی با بیان اینکه میزان معوقات مشکوک الوصول در بانک‌های عامل گیلان وضعیت خوبی ندارند گفت: برخی از بانک‌ها ۲۴۰ میلیارد و برخی دیگر تا ۲۳۰ میلیارد تومان میزان مشکوک الوصولی معوقات خود را اعلام کردند که این میزان در گیلان بسیار نگران‌کننده است.فارس

انتهای پیام/083451

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در سیاسی
خواندن کد خبر: 19276

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی