امروز: سه شنبه 06 خرداد 1399 برابر با 26 می 2020

بسیج به معنای واقعی افسانه است /تمام دستاوردهای انقلاب اسلامی با تلاش بسیج تحقق پیدا کرده است

  • سه شنبه, 06 آذر 1397
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

نماینده ولی فقیه در استان گیلان و امام جمعه رشت با تاکید بر اینکه شجره طیبه بسیج مستمر می ماند، گفت: بسیج برخاسته از مردمانی با اراده و معنوی است.

به گزارش  پایگاه خبری رشت پرس  آیت الله رسول فلاحتی در نشست صمیمی با بسیجیان استان که به مناسبت هفته بسیج در سالن اجتماعات مصلای امام خمینی رشت برگزار شد، با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی براینکه بسیج پدیده ای افسانه ای است، اظهار کرد: در هیچ دوره ای در طول تاریخ ایران قبل و پس از اسلام، مردم اینگونه در تمامی عرصه ها در صحنه حضور نداشتند.
وی بسیج را برخاسته از دل مردم عنوان کرد و افزود: بسیج به معنای واقعی افسانه است و به دلیل اینکه درون دریای مواج بسیج در دل جامعه هستیم، نمی توانیم به طور کامل آن را درک کنیم.
امام جمعه رشت با بیان اینکه دشمنان اسلام هنوز نتوانستند پدیده نوظهور بسیج در تاریخ بشر را درک کنند، تصریح کرد: امروز تمام قدرت های سلطه گر به ویژه صهیونیسم و آمریکا که یدک کش صهیونیسم است، بسیج شدند تا نماد تجلی گاه نظام الهی را از بین ببرند.
آیت الله فلاحتی بسیج را برای قدرت های استکباری غیر قابل فهم دانست و بیان کرد: انتقال شجره طیبه بسیج به نسل آینده که مانند افسانه در کنار ما هستند، وظیفه مسوولان را سنگین تر می کنند.
وی با تاکید براینکه شجره طیبه بسیج مستمر می ماند، خاطرنشان کرد: بسیج برخاسته از مردمانی با اراده و معنوی است.
نماینده ولی فقیه در گیلان دلیل دوم به وجود آمدن شجره طیبه بسیج را اراده انسان های با ایمان دانست و گفت: اراده انسانی قابل ایستایی و پیشگیری نیست.
آیت الله فلاحتی با اشاره به اینکه دین است که توانسته مردم را بسیجی نگه دارد، یادآور شد: باور به جهان آخرت و ابدیت خداوند از جمله دلایل ماندگاری بسیج است.
وی بسیج را بزرگ ترین حامی دین خدا روی زمین دانست و اظهار کرد: اراده خداوند بر این قرار گرفته، انسان هایی برای حفظ دین خود برانگیزد.
امام جمعه رشت با بیان اینکه وجود رهبری از ارکان مهم ماندگاری و اقتدار بسیج است، به عوامل به انحراف کشاندن بسیج اشاره کرد و گفت: دشمن خارجی، انسان های ترسو و بزدل در داخل و آدم هایی که دل و روحشان همیشه به خارج است، از عواملی محسوب می شود که می خواهند بسیج را به انحراف بکشانند.
وی با تاکید براینکه افراد مذکور نمی توانند موفقیت مجاهدان راه خدا را ببینند، بیان کرد: بسیج باید برای گسترش بصیرت در جامعه در عرصه حضور پیدا کند.
فرمانده سپاه قدس گیلان نیز در این نشست ، با بررسی فعالیت بسیج در چهل سال انقلاب اسلامی گفت: تمام دستاوردهای انقلاب اسلامی با تلاش بسیج تحقق پیدا کرده است.
سردار محمد عبدالله پور به توانمندی بسیج در عرصه های مختلف اشاره کرد و یادآور شد: بسیج لشکر مخلص خداست که توسط امام(ه) تشکیل شده است.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در سیاسی
خواندن کد خبر: 19340

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی