امروز: دوشنبه 04 شهریور 1398 برابر با 26 آگوست 2019

افت دما و بارش برف در گیلان

  • دوشنبه, 29 بهمن 1397
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: پیش بینی ها نشان می دهد روز چهارشنبه مناطقی از شمال شرق کشور مانند خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی هوایی برفی خواهند داشت.

امین حسین نقشینه  افزود: با بارش برف شاهد کاهش دمای 10 درجه ای در مشهد خواهیم بود. البته دمای مشهد فردا 12 درجه خواهد شد اما چهارشنبه شاهد افت شدید دما خواهیم بود که پیبین می شود به 3 درجه بالای صفر برسد.

وی اظهار داشت: امروز در برخی نقاط غرب و شمال شرق بارش های پراکنده ای رخ می دهد؛ همچنین فردا با شمالی شدن جریانات روی دریای خزر و با عبور سامانه بارشی از روی کشور بارش ها در سواحل دریای خزر از جمله استان های گیلان، مازندران و گلستان، شمال شرق مانند خراسان شمالی ، جنوب شرق مانند سیستان و بلوچستان، کرمان و هرمزگان و مناطقی از جنوب کشور بارش خواهیم داشت که بارش در مناطق مرتفع و سردسیر این استان ها به شکل برف خواهد بود.

وی اظهارداشت: چهارشنبه افت دما را برای سواحل دریای خزر و شمال شرق کشور خواهیم داشت و بارش ها در نیمه شرقی تدوام می یابد.

نقشینه ادمه داد: همچنین برای جنوب کرمان، شمال هرمزگان، شرق سواحل دریای خزر بارش پیش بینی شده است ، همچنین بارش ها روی مناطق سردسیر و مرتفع به شکل برف خواهد بود.

وی گفت: طی سه روز آینده مرکز و شرق خلیج فارس مواج و فردا و پس فردا دریای خزر مواج خواهد بود.

وضعیت هوای تهران / گرمترین و سردترین نقاط کشور
کارشناس سازمان هواشناسی افزود: بیشینه دمای امروز و فردا در مهرآباد 11 درجه سانتی گراد، چهارشنبه 9 درجه و شمیرانات امروز و فردا 9 درجه و چهارشنبه 7 درجه خواهد شد. کمینه دمای شمیرانات فردا منفی 2 و مهرآباد 1 درجه می شود. هوای امروز تهران صاف گاهی وزش باد، فردا صاف و وزش باد و بعدازظهر افزایش ابر گاهی وزش باد و چهارشنبه صاف و گاهی وزش باد خواهد بود.

نقشینه گفت: بندرعباس با دمای 25 درجه سانتی گراد و شهرکرد با دمای 8 درجه زیر صفر به ترتیب گرمترین و سردترین نقاط کشور در 24 ساعت گذشته بودند ، همچنین سراب با منفی 18 و خلخال با منفی 15 سردترین شهرهای کشور بودند.

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در سیاسی
خواندن کد خبر: 20164

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


اخبار برگزیده

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی