امروز: جمعه 09 خرداد 1399 برابر با 29 می 2020

  • اعمال تحریم‌های تازه؛
آهن، فولاد، آلومینیوم و مس ایران تحریم شد

  • پنج شنبه, 19 ارديبهشت 1398
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

رئیس جمهور آمریکا طی دستوری اجرایی، صادرات محصولاتی نظیر آهن، استیل، آلومینیوم و مس ایران را تحت تحریم قرار داد.

 به گزارش پایگاه خبری رشت پرس کاخ سفید با انتشار بیانیه‌ای در سالگرد خروج یکجانبه آمریکا از توافق هسته‌ای ایران، از اعمال تحریم‌های تازه علیه بخش فلزات ایران خبر داد.

تحریم‌های جدید علیه بخش آهن، فولاد، آلومینیوم و مس اعمال شده است تا به این ترتیب سه بخش صادراتی اصلی ایران یعنی نفت، پتروشیمی و فلزات با تحریم‌های آمریکا مواجه شوند.

کاخ سفید مدعی شده است که به خاطر تداوم درگیری ایران در فعالیت‌های مخرب و ثبات زدا، شدیدترین تحریم‌هایی که تاکنون سابقه نداشته را علیه این کشور اعمال کرده است.

واشنگتن ایران را به ادامه جاه طلبی‌های هسته ای، توسعه توانایی‌های موشکی، و حمایت از تروریسم متهم کرده و تهدید کرده است که به شکلی تهاجمی به اعمال تحریم‌ها خواهد پرداخت و کسانی که در فعالیت‌های تحریم شده ایران دخالت داشته باشند، با پیامد‌های سختی مواجه خواهند شد.

بیانیه کاخ سفید با تکرار ادعا‌های پیشین دونالد ترامپ درباره این که برجام بدترین توافق تاریخ است، با اشاره به اسناد و مدارکی که سال گذشته از سوی بنیامین نتانیاهو ادعا شد از تورقوزآباد به دست آمده، تهران را متهم کرد که به دنبال ساخت سلاح هسته‌ای بوده و دستورالعمل‌های پیگیری آن را همچنان حفظ کرده است.

در این بیانیه ادعا شده که ترامپ با راهبرد «فشار حداکثری» به دنبال مقابله با تمام فعالیت‌های بدخواهانه ایران است و می‌خواهد مطمئن شود که ایران هرگز اجازه پیدا نمی‌کند که سلاح هسته‌ای بسازد.

کاخ سفید گفته که این راهبرد موثر بوده و از می ۲۰۱۸، یعنی یک سال پیش، ایران از دسترسی به بیش از ۱۰ میلیارد دلار درآمد نفتی محروم شده است.

دولت ترامپ گفته است زمانی که رهبران ایران رفتار مخرب خود را تغییر ندهند و به میز مذاکره برنگردند، فشار حداکثری ادامه خواهد داشت.
در این بیانیه کاخ سفید هیچ اشاره‌ای به تصمیم امروز ایران برای کاهش تعهدات برجامی خود نشده است.

صبح امروز حسن روحانی از تصمیم شورای عالی امنیت ملی برای توقف فروش مازاد اورانیوم غنی شده و آب سنگین ایران خبر داد.
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در سیاسی
خواندن کد خبر: 20782

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


اخبار برگزیده

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی