امروز: چهارشنبه 22 مرداد 1399 برابر با 12 آگوست 2020

استعفای 15 فرماندار و یک استاندار برای شرکت در انتخابات مجلس

  • پنج شنبه, 13 تیر 1398
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

جمال عرف، معاون سیاسی وزیر کشور گفت: حدود ۵۰ نفر از مدیران وزارت کشور استعفا دادند که حدود ۱۵ نفر از آنان فرماندار و یک نفر استاندار و یک نفر از معاونان وزارت کشور بودند.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس جمال عرف گفت: حدود ۵۰ نفر از مدیران وزارت کشور استعفا دادند که حدود ۱۵ نفر از آنان فرماندار و یک نفر استاندار و یک نفر از معاونان وزارت کشور بودند.

جمال عرف خاطرنشان کرد: به سایر دستگاه‌های اجرایی نیز اعلام کرده‌ایم تا آمار استعفا دهندگان برای شرکت در انتخابات مجلس را ارائه دهند و تا یک ماه آینده این آمار جمع بندی خواهد شد.

وی اعلام کرد: آمار نهایی زمان ثبت نام برای شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی مشخص می‌شود.

معاون وزیر کشور با بیان اینکه جوان گرایی یکی از ملاک‌ها در انتخابات مجلس شورای اسلامی است، در عین حال گفت: باید بیشتر به این موضوع توجه شود زیرا به دنبال مجلس کارآمد هستیم، مجلسی که به مسائل کشور رسیدگی کرده و بتواند نظارت درستی داشته باشد و بطور قطع اگر چنین مجلسی با ساختار جوان شکل بگیرد خیلی بهتر است.

وی در خصوص رصد و پیگیری تبلیغات زودهنگام انتخاباتی، گفت: این موضوع در ستادهای انتخاباتی استان‌ها رصد می‌شود و در صورت نیاز تذکر داده و در شرایطی که افراد اصرار بر تبلیغات داشته باشند، به عنوان تخلف انتخاباتی مورد رسیدگی قرار خواهد گرفت.

معاون سیاسی وزیر کشور اظهار داشت: در سه سطح با شورای نگهبان تعامل داریم و در سطح نخست وزیر کشور با دبیر شورای نگهبان، سطح دوم معاون سیاسی وزیر کشور با معاون اجرایی و مسئول ذیربط در شورای نگهبان و در سطح سوم مدیرکل انتخاباتی وزارت کشور با مدیران کل انتخاباتی شورای، نگهبان جلسات مختلفی برگزار و گفت و گوهای لازم انجام می‌شود.

وی اعلام کرد: بر اساس قانون موظف هستیم تا حد توان انتخابات را بصورت الکترونیکی برگزار کنیم و شورای نگهبان نیز در این خصوص همکاری و همراهی خوبی با وزارت کشور دارد.

انتهای پیام/083451

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در سیاسی
خواندن کد خبر: 21240

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی