امروز: شنبه 18 مرداد 1399 برابر با 08 آگوست 2020

تاکید نوبخت بر پرهیز از دعواهای سیاسی دراستان/ پروژه های زیربنایی گیلان تسریع یابد

  • پنج شنبه, 17 مرداد 1398
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

رییس سازمان برنامه و بودجه کشور با اشاره به پرداخت اعتبارات مربوط به سدهای لاستیکی تصریح کرد: مسائل استان به سه دسته سیاسی و اجتماعی، تولید و اشتغال و زیربنایی تقسیم می شود.

 به گزارش پایگاه خبری رشت پرس «محمدباقر نوبخت» امروز( پنج شنبه، ۱۷ مرداد) در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی گیلان در استانداری با بیان اینکه سیاست های اقتصاد مقاومتی جهت اجرا به برنامه و طرح تبدیل شد گفت: پروژه های سال ۹۸ باید مشخص و هر یک از دستگاه ها در حوزه صنعت، خدمات، کشاورزی و دانش بنیان باید سهم خود را از این پروژه ها تعیین کنند.

رییس سازمان برنامه و بودجه کشور خواستار پیگیری پیشرفت پروژه ها و رفع موانع آن شد و افزود:  پروژه های اقتصاد مقاومتی به دستگاه های مربوطه ابلاغ تا سهم هر دستگاه مشخص شود.

وی با بیان اینکه دولت به نیمه راه رسیده و با کسب تعارف نداریم اظهار کرد: باید دو سال باقیمانده را به کار و تلاش پرداخته تا موجب توسعه شویم اگر از این فرصت استفاده نشود چیزی جز حسرت باقی نخواهد ماند.

نوبخت با تاکید بر پیگیری پروژه های بخش غیردولتی افزود: مسئولان و مدیران در ارتباط با بخش غیردولتی باید موانع اجرای پروژه ها را شناسایی و در جلسه آینده گزارش دهند.

وی با اعلام آمادگی پرداخت تسهیلات مالی جهت اجرای پروژه های اقتصاد مقاومتی افزود: در گیلان باید ۲۶ هزار جوان امسال در راستای تبصره ۱۸ و پروژه های اقتصاد مقاومتی در قالب هشت برنامه مشغول به کار شوند.

معاون رییس جمهور در ادامه با اشاره به اهمیت راه آهن گیلان و بیان اینکه این خط ریلی تنها متعلق به گیلان نیست افزود: این راه آهن کریدور شمال به جنوب و حلقه اتصال کشورهاست.

وی با بیان اینکه بندر چابهار بندر غیرتحریمی و اقیانوسی ایران است افزود: این قطعه در جابهار و قطعه ریلی گیلان باید به اتمام برسد تا توجیه داشته باشد.

نوبخت با اشاره به پرداخت اعتبارات مربوط به سدهای لاستیکی تصریح کرد: مسائل استان به سه دسته سیاسی و اجتماعی، تولید و اشتغال و زیربنایی تقسیم می شود.

وی با تاکید بر پرهیز از دعواهای سیاسی در استان ها گفت: باید پروژه های زیربنایی استان تسریع یابد.

معاون رییس جمهور با تاکید بر توسعه صنعت گردشگری گفت: امروز  ۴۰۰ نفر از خبرنگاران کشور به دعوت راه آهن با قطار گردشگری به گیلان سفر کردند.

وی با اشاره به رونق گردشگری در گیلان اظهارداشت: در آینده با تکمیل قطعه دوخطه قزوین به رشت مدت سفر با قطار تا یک ساعت و نیم کاهش می یابد.

نوبخت با اشاره به کاهش ۲ دهم درصدی نرخ بیکاری گیلان نسبت به میانگین کشوری اذعان کرد: این در حالی است که همیشه نرخ بیکاری گیلان بالاتر از میانگین کشوری بود و نباید حتی بک جوان بیکار در استان داشته باشیم.

وی از رسانه ها خواست تا پروژه های اقتصاد مقاومتی استان را رصد کرده و مشکلات را بازگو کنند.

انتهای پیام/083451

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در سیاسی
خواندن کد خبر: 21607

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


اخبار برگزیده

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی