امروز: جمعه 07 آذر 1399 برابر با 27 نوامبر 2020

كوچكي نژاد ، معاون سياسي استاندار را رو سفيد كرد

  • دوشنبه, 10 آذر 1393
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس، مدتها بود حاميان دولت تدبير و اميد در گيلان نگران بودند كه معاون سياسي امنيتي استاندار با نمايندگان مجلس تندرو و  افراطي در استان گيلان مماشات ميكند و گزينه هاي نا مطلوبي در جهت انتصاب فرمانداران و بخش داران از جهت جريانات غير همسو با دولت گمارده است.

اين موضوع از آنجا بيشتر مورد حساسيت قرار گرفت كه استان گيلان  در سطح مجلس ،  نمايندگان تندرو مخالف دولت كم ندارد و نمونه بارز آن را در معادلات مجلس و راي به وزرا و اعلام مواضع در سطح ملي و استاني مي توان مشاهده كرد. از جمله اين قبيل نمايندگان كوچكي نژاد نماينده رشت است كه با نظرات خود هميشه حاميان دولت و مردمي كه با آراي قابل توجه به دكتر روحاني راي دادند را سورپرايز مي كند و مواضع ايشان در بحث بورسيه ها ، استيضاح وزير علوم و عدم راي اعتماد بسياري ديگر بر همگان روشن است .

آخرين موضع جناب آقاي كوچكي نژاد در مورد نمايندگان عالي دولت در استان گيلان در نوع خود جالب توجه است و ايشان در مصاحبه با يكي از پايگاههاي خبري استان گيلان از خجالت آقاي استاتدار در آمدند و به ايشان هشدار دادند كه با توجه به رويكرد آقاي احمدي پور معاون سياسي ، استاندار محترم ضرر زيادي خواهد كرد و حتي توصيه كردند كه در انتخاب مشاوران خود نيز دقت بيشتري كنند.

همه اينها در شرايطي بود كه معاون سياسي استاندار طي يك سال گذشته در تيررس برخي سايتهاي حامي دولت و برخي سياسيون بود كه چرا اختيار انتصابات در استان را به نمايندگان تندرو داده است. اين اعلام موضع جناب آقاي كوچكي نژاد در اين شرايط بار بزرگي را از دوش مقامات عالي دولت در استان برداشت و اين انتقادات جناب نماينده نشان داد با توجه به انتصابات انجام شده ، استاندار محترم و معاون سياسي ايشان راه را درست رفته اند و توانستند استقلال خود را حفظ كنند و حتي المقدور سعي بر اين داشتند تا از دخالت نمايندگان مجلس جلوگيري كنند  و تا اندازه ممكن با نمايندگان معتدل تر و حامي راي مردم مشورت بيشتري انجام دهند.

اما پيشنهاد شفاف ما به اين آقاي نماينده اينست يك ليست كامل از انتصابات در فرمانداري ها ، بخشداريها ، مديران كل و سازمانها به رييس جمهور و وزرا و استاندار تقديم كنند و جداي كار قانون گذاري ، عنان كار در قوه مجريه را بدست بگيرند و ما هم از رييس جمهور بخواهيم كه آقاي كوچكي نژاد را در راس امور قرار دهند.گويا ايشان دلشان براي دوران آقاي احمدي نژاد تنگ شده و ياد روزهاي گذشته افتاده اند ، فارق از اينكه رييس جمهور سابق هيچ منزلتي براي مجلس قائل نبود و همين مجلس را در راس امور نمي دانست.

ضمنا جهت يادآوري عرض كنيم آقاي كوچكي نژاد ، مردم انقلابي ايران در 24 خرداد 92 به دكتر روحاني راي دادند نه كانديداي مطلوب شما.تدبیر شرق

انتهای پیام/083458

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در سیاسی
خواندن کد خبر: 217

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


 

اخبار برگزیده

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی