امروز: دوشنبه 05 آبان 1399 برابر با 26 اکتبر 2020

  • در جلسه امروز هیئت وزیران الزام دستگاه‌ها؛
تخصیص اعتبار برای فرهنگ‌سازی

  • دوشنبه, 25 شهریور 1398
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

هیات دولت ایین نامه الزام دستگاه‌های اجرایی به تخصیص اعتبار برای تولید برنامه جهت فرهنگ سازی را تصویب کرد

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس ، در اجرای حکم قانون که به موجب آن دستگاه های اجرایی مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری موظفند یک درصد از اعتبارات هزینه ای خود را در قالب قرارداد با سازمان صدا و سیما، صرف تولید برنامه های مرتبط با اهداف، وظایف و مأموریت های خود جهت فرهنگ‌سازی، آگاهی‌بخشی و اطلاع‌رسانی نمایند، هیئت دولت آیین‌نامه اجرایی این قانون را به تصویب رساند.
در جلسه عصر امروز هیئت وزیران که به رئیس جمهور برگزار شد، به منظور هماهنگی و تعیین و سازوکار اجرایی و نظارت بر اجرای آیین‌نامه مذکور، کارگروهی متشکل از سخنگوی دولت و رئیس شورای اطلاع‌رسانی دولت (رئیس کارگروه)، دبیر شورای اطلاع‌رسانی دولت (دبیر کارگروه)، نمایندگان رئیس‌جمهور در شورای نظارت بر صدا و سیما، نماینده سازمان برنامه و بودجه کشور با معرفی رئیس سازمان، نماینده سازمان صدا و سیما با معرفی رئیس سازمان و نماینده تام‌الاختیار دستگاه های اجرایی ذی‌ربط، تشکیل می شود.
درخواست اولویت از مجلس برای رسیدگی به لایحه توانمندسازی زنان سرپرست خانوار
هیئت دولت در ادامه، برای بررسی طرح جامع توانمندسازی زنان سرپرست خانوار، از مجلس شورای اسلامی تقاضای اولویت کرد.
گفتنی است، لایحه توانمندسازی زنان سرپرست خانوار در دولت تصویب و تیرماه سال جاری برای طی مراحل قانونی به مجلس ارسال شد.
تعیین منطقه ويژه«صنایع انرژی بر پارسیان» به ‏عنوان اسکله مجاز ورود و خروج کالا و مسافر
دولت هم‌چنین، به پیشنهاد وزارت کشور (استانداری هرمزگان) و استناد قانون امور گمرکی، اسکله های منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی بر پارسیان در استان هرمزگان را به عنوان اسکله‏ های مجاز برای ورود و خروج کالا و مسافر تعیین کرد.
مدیریت بانک رفاه در اختیار سازمان تأمین اجتماعی باقی ماند
افزون بر این، هیئت وزیران با الحاق یک تبصره به قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ ، لایحه ای را به تصویب رساند که براساس آن بانک رفاه کارگران تا پایان مدت قانون برنامه ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران از شمول حکم محدودیت شکل حقوقی سهامی عام و سقف تملک سهام مستثنی شود.
گفتنی است، بانک رفاه خدماتی را بطور خاص به بیمه‌شدگان، مستمری­‌بگیران و کارفرمایان تحت پوشش سازمان تأمین اجتماعی ارائه می دهد.

انتهای پیام / 083470

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در سیاسی
خواندن کد خبر: 22016
برچسب‌ها

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


اخبار برگزیده

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی