امروز: یکشنبه 28 دی 1399 برابر با 17 ژانویه 2021

  • ماجرای شیوع ویروس ایدز؛
از تشکیل پرونده درباره سرنگ آلوده شهرستان لردگان تا تکذیب آن/یک بهیار بازداشت شد

  • چهارشنبه, 10 مهر 1398
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

رئیس کل دادگستری استان چهارمحال و بختیاری در خصوص موضوع ابتلای افرادی به ویروس ایدز در پی استفاده از سرنگ آلوده گفت: در این خصوص پرونده قضایی تشکیل شده است و دستگاه قضایی با پیگری‌های فوری خود موضوع را مورد بررسی قرار داده است.

به گزارش ایسنا به نقل از قوه قضاییه، در پی انتشار اخباری مبنی بر آلوده شدن برخی از اهالی یکی از روستاهای شهرستان لردگان به ویروس ایدز به دنبال استفاده از سرنگ آلوده توسط بهیار خانه بهداشت، احمدرضا بهرامی رئیس کل دادگستری استان چهارمحال و بختیاری، گفت: امروز جلسه شورای تامین استان چهارمحال و بختیاری در رابطه با این موضوع برگزار خواهد شد و آخرین اقدامات در این جلسه ارزیابی خواهد شد.

بهرامی تصریح کرد: برخی ادعا دارند که یکی از بهیارانی که در یکی از مراکز بهداشت کار می‌کرده است در زمانی که برای انجام آزمایشات از آن‌ها خون می‌گرفته به جای اینکه برای هر فرد از یک سرنگ استفاده کند از سرنگ مشترک استفاده می‌کرده است که در حال حاضر فرد مذکور در بازداشت به سر می‌برد.

رئیس کل دادگستری استان چهارمحال و بختیاری گفت: در این خصوص پرونده قضایی تشکیل شده است و دستگاه قضایی با پیگری‌های خاص و فوری خود موضوع را مورد بررسی قرار داده است و سایر مسئولان نیز در حال پیگیری موضوع جهت کشف منشاء موضوع هستند.

تکذیب شیوع بیماری ایدز ازطریق سرنگ آلوده

به گزارش رشت پرس مدیر کل روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی شیوع بیماری ایدز از طریق سرنگ آلوده در روستای "چنارمحمودی" شهرستان لردگان را تکذیب کرد.  تکذیب شیوع بیماری ایدز ازطریق سرنگ آلوده در روستای

دکتر جهانپور افزود:تست HIV و آلودگی به ویروس ایدز تعدادی از افراد یک روستا یک ماه قبل مثبت اعلام شد که پیرو آن تیم وزارت بهداشت در آن مکان مستقر شدند و غربالگری اهالی را آغاز کردند.

وی گفت:در غربالگری های انجام شده تعداد محدودی از اهالی آلودگی داشته اند که ابعاد قضیه روشن و خود افراد آلوده شناسایی شدند .

دکتر جهانپور با بیان اینکه  بیماری به هیچ وجه ارتباطی به تزریق سرنگ واکسن یا آزمایشات تشخیصی مثل قند خون و امثال آن ندارد، گفت: به افراد آلوده  علت و منبع آلودگی آنها اعلام شد.

وی با اشاره به انتشار مغرضانه یا جاهلانه  اخبار کذب در این رابطه در فضاهای مجازی افزود: این اخبار صحت ندارد.

وی با اشاره به تداوم آزمایشات غربالگری گفت:ابعاد کامل موضوع از وزارت بهداشت و مرکز کنترل و مدیریت بیماریهای واگیر وزارت بهداشت روشن و موشوع به افراد آلوده اطلاع رسانی شده است.

دکتر جهانپورگفت: انتشار اطلاعات شخصی  و خصوصی افراد و مبتلایان به لحاظ اخلاق پزشکی  امکان پذیر نیست.

 مدیر کل روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه آمار مبتلایان پایین تر از 200 نفر است، گفت: با توجه به تداوم غربالگری ها  عدد و آمار نهایی را نمی توانیم اعلام کنیم اما آنچه مشخص است موضوع آلودگی و آمار منتشر شده در فضاهای مجازی کاملا کذب و مغرضانه است و پرسنل ما در حوزه بهداشت  هدف گرفته شده اند که از طریق مراجع امنیتی پیگیری می شوند.

انتهای پیام/083451

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در سیاسی
خواندن کد خبر: 22220
برچسب‌ها

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


 

اخبار برگزیده

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی