چاپ کردن این صفحه

مرتبطین با آمدنیوز در سازمان اطلاعات سپاه افتادند

چه کسی باور می کند دستگاه اطلاعاتی فرانسه حاضر شود اعتبار و برند خود را در میان نهادهای اطلاعاتی اروپایی و آمریکایی، با تقدیم دو دستی این مهره متوهم به ایران - آنهم به سپاه پاسداران- مخدوش کند!؟

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس روح‌الله زم معروف به نیما زم که گرداننده سایت و کانال تلگرامی ضد انقلاب آمدنیوز است، در جریان برخی اعتراضات معیشتی در شهرهای کشور در سال ۹۶ روی موج ماجرا سوار شد و علاوه بر آنکه روایت‌های مخدوش و نادرستی را از این اعتراضات منعکس می‌کرد، در اقدامی ضد انسانی و اقدام علیه امنیت ملی کشورمان، آموزش جنگ شهری و ساخت سلاح های دست ساز را گام به گام توضیح می داد. این موضوع به حدی جدی بود که کانال اول او از سوی مدیر کمپانی تلگرام به دلیل نقض قوانین مسدود شد.

بررسی های فنی دستگاههای اطلاعاتی کشورمان -که در گذشته رسما توسط صدا و سیما منتشر شد- نشان می داد او پس از این اتفاقات، توانسته توجه دستگاههای اطلاعاتی غربی که علاقمند به تداوم اغتشاش در کشورمان هستند را به سمت خود و توهماتش جلب کند. این موضوع به گونه ای بود که زم با اسکورت ویژه پلیس و دستگاه اطلاعاتی فرانسه (که فیلم آن منتشر شده) تردد می کرد و حفاظت ویژه ای برای او اعمال می شد.

حتی در مصاحبه های وی با رسانه های ضد انقلاب نیز، مشخص بود که او در پاریس اقامت دارد و طبیعتا دستگاه اطلاعاتی فرانسه حاضر نمی شود اعتبار و برند خود را در میان نهادهای اطلاعاتی اروپایی و آمریکایی، با تقدیم دو دستی این مهره متوهم به ایران - آنهم سپاه پاسداران- مخدوش کند.

البته هنگامی که روز دوشنبه، پاسداران انقلاب در بیانیه‌ای از دستگیری "روح الله زم" در یک عملیات اطلاعاتی هوشمندانه توسط سازمان اطلاعات سپاه خبر دادند، گمانه زنی های فراوانی در این خصوص صورت گرفته اما هرچه که هست، چنین اقدام اطلاعاتی که با رصد فنی و اشراف اطلاعاتی و سایبری مداوم و چندین ماهه همراه بوده به گونه ای است که علاوه بر ضد انقلاب مستقر در ترکیه و فرانسه، ترس از تبدیل شدن به مصداقی دیگر از عملیات ویژه و تله اطلاعاتی برای سپاه، به جان همه معاندین و ضد انقلاب فعال و هتاک افتاده است.

در عین حال ممکن است بخشی از این عملیات سازمان اطلاعات سپاه که به اذعان دوست و دشمن نظام، بسیار حرفه‌ای، هوشمندانه و چند وجهی بوده، با شکار تروریست هایی چون عبدالمالک ریگی سرکرده گروهک تروریستی جندالشیطان که دستش به خون دهها نفر مردم مظلوم کشورمان آلوده بود، شباهت داشته باشد اما نمی توان از نقش شگردهای ابتکاری برای فریب سرویس‌های اطلاعاتی بیگانه و قرار دادن زم در تله اطلاعاتی و کشاندنش به داخل ایران چشم پوشی کرد؛ ابتکاراتی که تا سالها امکان و توان تکرار موفق برای سوژه های احتمالی را دارد.

طبیعتا سازمان اطلاعات به عنوان یکی از بازوهای رسمی و مهم سپاه، نقش مهمی در پاسداری از انقلاب داشته و دارد و تدابیر ماههای گذشته سرلشکر سلامی فرمانده کل سپاه در تقویت همه جانبه این نهاد نیز برگرفته از همین اشراف به اهمیت و کارنامه آن است که نتایج آن در آینده و در حوزه های مختلفی چون مبارزه با مفاسد اقتصادی و جنگ نرم بهتر مشخص خواهد شد.

مرتبطان با آمدنیوز در دام Honeypot

یکی از شاهکارهای این عملیات، عدم اطلاع نزدیک ترین افراد به نیما زم، از تحت نظر بودن یا هدایت وی به ایران تا زمان اعلام رسمی خبر توسط سازمان اطلاعات سپاه است. اگرچه بسیاری افراد پس از این اطلاعیه رسمی، شروع به بیان تحلیل های شخصی خود از محتوای چند هفته اخیر کانال آمدنیوز کردند اما طبیعی است که هیچ ذهنیتی درباره این عملیات مهم نداشتند.

اما به نظر می رسد از مدتی قبل، تمام فعالان و مرتبطین داخلی و خارجی آمدنیوز -همچون شخص گرداننده- در تله اطلاعاتی سپاه گیر افتاده اما بدون اطلاع از آن، به فعالیت روزمره خود مشغول بودند که نشان دهنده اجرای موفق و بی نظیر استراتژی Honeypot در این پرونده دارد.

به طور خلاصه و ساده، در استراتژی Honeypot یا ظرف عسل، برخی حفره های امنیتی، اطلاعاتی یا رسانه ای - خبری، به منظور اجرای اهدافی خاص، موقتا باز گذاشته می شوند. در حقیقت  Honeypot را می‌توان به عنوان یک تله توصیف کرد که برای تشخیص هرگونه تلاش غیر مجاز و نادرست به منظور استفاده از سیستم‌ های اطلاعاتی و رسانه ای به کار گرفته می شود. هدف اصلی از این طراحی، تشخیص و یادگیری و سپس درمان آسیب های داخلی و بیرونی است و کسب اطلاعات و اشراف بیشتر برای بهبود ساختارها و نفرات.

در حقیقت به نظر می رسد در این مدت، افرادی که بنا به دلیل شخصی، ماموریت های سازمانی یا حقد و کینه های متنوع، در تلاش بودند با ارتباط گیری از این طریق و درج محتوای مخدوش و غلط، گروه ها، افراد و نهادهایی را در کشورمان مورد حمله قرار داده و در نتیجه، نظام جمهوری اسلامی را دچار آسیب و مشکل کنند، به خوبی شناسایی و سطح دسترسی و ارتباطات آنها بررسی شده است و آنها بدون آنکه متوجه باشند، در این ظرف عسل به ایفای نقش مشغول بودند که قطعا نوبت بررسی فعالیت های مخرب آنها در هر جایگاه و ارتباطی خواهد شد؛ ان‌شاء الله.

انتهای پیام/083451

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در سیاسی
خواندن کد خبر: 22361

موارد مرتبط