امروز: جمعه 14 آذر 1399 برابر با 04 دسامبر 2020

اختصاص ۸۸۰ میلیارد ریال اعتبار برای احیا آب‌بندان‌های گیلان

  • شنبه, 11 آبان 1398
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

زارع با تاکید بر احیا آب‌بندان ها در گیلان از اختصاص ۸۸۰ میلیارد ریال جهت تحقق این امر خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس ؛ «ارسلان زارع»،  در نشست شورای برنامه‌ریزی گیلان اظهار کرد: آب‌بندان‌ها در استان‌های شمالی نقش ارزنده‌ای در توسعه کشاورزی دارند.           

استاندارگیلان با بیان اینکه بهره‌مندی از این نعمت خدادادی نیازمند مدیریت و برنامه‌ریزی است، گفت: همیشه مردم جهت احیاء آب‌بندان‌ها حضور فعال به روش سنتی داشته و به نوعی معیشت هر منطقه از این طریق تامین می‌شد.

زارع اذعان کرد: احیاء و نگهداری آب‌بندان‌ها نیازمند اعتبارات ویژه است که در این راستا دولت کمک‌های لازم را ارائه داده و همچنین مطالعات ویژه‌ای جهت بهره‌گیری ارزشمند از آب‌بندان ها انجام شده است.

وی اضافه کرد: گیلان 9 هزار هکتار آب‌بندان دارد، که با بهره‌گیری از ظرفیت موجود می‌توان در حوزه گردشگری و کشاورزی گام‌های موثری جهت ایجاد اشتغال برداشت.

استاندار گیلان به اختصاص اعتبارات احیاء آب‌بندان‌ها اشاره و خاطرنشان کرد: 880 میلیارد ریال از تملک دارایی، اعتبارات استانی و ملی به این بخش اختصاص یافته است.

زارع تصریح کرد: 15 درصد احیاء آب‌بندان های گیلان بایستی از طریق مشارکت‌های مردمی صورت گیرد.شبستان

 انتهای پیام/ 083451

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در سیاسی
خواندن کد خبر: 22492

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


 

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی