امروز: دوشنبه 05 آبان 1399 برابر با 26 اکتبر 2020

  • عذرخواهی ترامپ بابت اظهارات اولیه خود؛
50 صدمه مغزی در اثر حمله موشکی ایران به پایگاه آمریکا

  • چهارشنبه, 09 بهمن 1398
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد 50 نیروی این کشور در پایگاه "عین الاسد" عراق در اثر حمله موشکی 3 هفته پیش ایران، دچار صدمات مغزی شده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس به نقل از سی‌ان‌ان، وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) روز سه‌شنبه (دیروز) اعلام کرد شمار نظامیانی که در اثر حمله موشکی ایران به پایگاه آمریکایی دچار صدمات مغزی شده‌اند، 50 نفر است.

سرهنگ "توماس كمبل" سخنگوی پنتاگون در این زمینه گفت: " تا به  امروز، 50 نظامی آمریكایی دچار صدمات مغزی تشخیص داده شده‌اند."

سخنگوی پنتاگون افزود: "از این 50  نفر، 31 نفر در عراق تحت درمان قرار گرفتند و به خدمت بازگشتند، 18 نفر نیز برای ارزیابی و درمان بیشتر به آلمان منتقل شده‌اند. 1 نفر نیز به کویت منتقل شده و پس از درمان به خدمت بازگشته است.

پایگاه "عین الاسد" پس از حمله موشکی سپاه/ سی ان ان

حمله موشکی سپاه به پایگاه آمریکا

چندین مقام پنتاگون به سی‌ان‌ان گفتند كه تعداد موارد آسیب مغزی تشخیص داده شده احتمالاً در حال تغییر است. به گفته مقام‌های پنتاگون حدود 200 نظامی آمریکایی که در زمان حمله در منطقه انفجار بودند، به دلیل علائم تحت آزمایش قرار گرفته‌اند.

به نوشته سی‌ان‌ان: اگرچه صدمات آسیب‌زای مغزی همیشه بلافاصله خود را آشکار نمی‌کند، اما افشای این تعداد آسیب مغزی نشان می‌دهد که تأثیر حمله موشکی ایران جدی‌تر از ارزیابی‌های اولیه بوده است. پنتاگون روز سه‌شنبه برای سومین بار طی 3 هفته گذشته آمار مربوط به آسیب دیدگان حملات موشکی ایران را به روز کرد.

پنتاگون و دونالد ترامپ پس از حمله موشکی ایران در ابتدا اعلام کردند كه در این حمله هیچ یك از نظامیان آمریکایی کشته یا مجروح نشده‌اند. اما به مرور آمار آسیب دیدگان از حمله موشکی ایران ابتدا 12 مورد و سپس 34 مورد و حالا هم بر اساس اعلام پنتاگون 50 نفر اعلام شد.

گفتنی است یک گروه از کهنه سربازان ارتش آمریکا از ترامپ خواسته‌اند بابت اظهارات اولیه خود درباره صدمه ندیدن هیچ یک از پرسنل نظامی این کشور در حمله موشکی ایران، عذرخواهی کند.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در سیاسی
خواندن کد خبر: 23296

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی