امروز: دوشنبه 05 آبان 1399 برابر با 26 اکتبر 2020

  • با محوریت بیانیه گام دوم انقلاب؛
برگزاری هشتمین دوره جشنواره مدرسه انقلاب در گیلان

  • شنبه, 12 بهمن 1398
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

مسئول اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزی گیلان با اشاره به برگزاری هشتمین دوره جشنواره «مدرسه انقلاب»، گفت: این جشنواره با محوریت بیانیه گام دوم انقلاب در گیلان برگزار می شود.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس محمد لطیفی صبح شنبه با بیان اینکه بهمن ماه ۹۸ نخستین سالگرد صدور بیانیه گام دوم انقلاب توسط رهبر معظم انقلاب است، افزود: این بیانیه نقشه راه گام دوم انقلاب برای مخاطبان اصلی آن یعنی نوجوانان ترسیم شده است.

وی تأکید کرد: ضروری است متولیان امر تعلیم و تربیت با برگزاری برنامه‌های متنوع و پیوسته نوجوانان و نسل جوان را با محتوای بیانیه گام دوم آشنا سازند و بستری برای نقش شناسی آنها در گام دوم انقلاب فراهم آورند.

مسئول اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزی استان گیلان با بیان اینکه این اتحادیه به عنوان یکی از متولیان امر تعلیم و تربیت دانش آموزان به دلیل اهمیت خوانش و تبیین بیانیه گام دوم انقلاب در بین دانش آموزان کشور، هشتمین دوره نمایشگاه‌های دانش آموزی مدرسه انقلاب را بر اساس محتوای بیانیه گام دوم انقلاب برگزار می‌کند، گفت: هشتمین دوره نمایشگاه مدرسه انقلاب تنها در بخش نمایشگاهی و با تکیه بر عنصر روایت برگزار می‌شود.

وی تقویت روحیه انقلابی و انگیزه دانش آموزان نسبت به پیگیری آرمان‌های ملی، جهانی، تمدنی انقلاب اسلامی و تقویت بینش دانش آموزان نسبت به هویت اسلامی و تقویت ایمان آنها به مبانی اسلام و انقلاب را از اهداف این جشنواره اعلام کرد.

لطیفی تصریح کرد: بستر سازی جبرای خوانش و تبیین بیانیه گام دوم انقلاب برای دانش آموزان، جمع آوری ایده‌های اقدامی نسل پنجم انقلاب، تحقق دو مأموریت تشکیلات یعنی نیرو سازی و جریان سازی در سطح مدارس و همچنین هم افزایی و همکاری صمیمی بین تشکل‌های دانش آموزی از دیگر اهداف برگزاری این جشنواره است.

برگزاری نمایشگاه دانش آموزی مدرسه انقلاب در ۴ بخش

مسئول اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزی استان گیلان، با بیان اینکه هشتمین دوره نمایشگاه دانش آموزی مدرسه انقلاب در ۴ بخش برگزار خواهد شد، گفت: گام اول، گام دوم، جوانان شانه زیر بار مسئولیت بدهند و نسل آفتاب عناوین این چهار بخش می‌باشند.

وی، با اشاره به اینکه در بخش اول به موضوعاتی همچون تأثیر انقلاب اسلامی بر جریان گفتمان جهانی و بین المللی، تقابل دوگانه‌ی جدید «اسلام و استکبار»، برکات بزرگ انقلاب اسلامی و مقایسه آن با حکومت پهلوی و مقایسه انقلاب‌های بزرگ پرداخته می‌شود، افزود: چالش‌ها از دیروز تا امروز، رستاخیز علمی، دستاوردهای معنوی انقلاب، اقتصاد مقاومتی، وظیفه آحاد جوانان در عدالت طلبی، مفاهیم استقلال و آزادی در گفتمان انقلاب اسلامی و میزان تحقق آنها و سبک زندگی از جمله موضوعات بخش دوم نمایشگاه است.

لطیفی، دختران تمدن ساز و پسران حماسه ساز را از محورهای بخش سوم نمایشگاه برشمرد و بیان کرد: در این بخش دانش آموزان باید به تبیین نقش خود در تمدن سازی نظام اسلامی و تحقق آرمان‌های پیش رو در گام دوم انقلاب بپردازند.

مسئول اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزی استان گیلان، با اشاره به اینکه امسال در چهلمین سال تأسیس اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان قرار گرفته‌ایم، گفت: بخش ویژه ای متناسب با این محور در نظر گرفته شده است که دانش آموزان ضمن بازخوانی بیانات امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری پیرامون انجمن‌های اسلامی، به معرفی شهدای دانش آموز، زنان مجاهد و مبارز فعال در انجمن اسلامی و همچنین رویش‌ها و دستاوردهای این تشکل امین می‌پردازند.

وی ادامه داد: برگزاری جشنواره رسانش، یادواره‌های مدرسه‌ای همکلاسی آسمانی و لشکر فرشتگان، پویش کتابخوانی کتاب انقلاب، برگزاری نشست‌های بصیرتی – معرفتی با حضور مبلغین دانش آموزی، دیدار با خانواده‌های شهدای دانش آموز، اجرای طرح لیگ کتابخوانی از دیگر برنامه‌های اتحادیه در ایام الله دهه مبارک فجر است.

انتهای پیام / 083470

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در سیاسی
خواندن کد خبر: 23307

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی