امروز: سه شنبه 08 مهر 1399 برابر با 28 سبتامبر 2020

  • رئیس ستاد انتخابات گیلان:
رقابت ۲۰۱ داوطلب در ۱۱ حوزه استان گیلان

  • پنج شنبه, 24 بهمن 1398
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

رئیس ستاد انتخابات گیلان با بیان اینکه ۲۰۱ نفر نامزد انتخابات مجلس در ۱۱ حوزه انتخابیه گیلان واجد صلاحیت شناخته شدند گفت: برای هر کدام از ۱۳ کرسی گیلان در مجلس حدود ۱۵ نامزد با هم رقابت می‌کنند.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس محمود قاسم‌نژاد تعداد افراد واجد شرایط رأی دادن در تاریخ 2 اسفندماه در استان گیلان را یک میلیون و 598 هزار و 473 نفر اعلام کرد و گفت : بر اساس اعلام نظر نهایی 201 نفر نامزد انتخابات مجلس در 11 حوزه و مرکز انتخابیه گیلان واجد صلاحیت شناخته شدند. 

رئیس ستاد انتخابات گیلان شروع تبلیغات مجاز انتخاباتی در کشور و استان از ساعت صفر روز پنج‌شنبه 24 بهمن و ادامه آن تا ساعت 24 اول اسفندماه را مورد اشاره قرار داد و عنوان کرد: بر اساس ماده 65 قانون انتخابات اظهار مطالب خلاف واقع و دیوارنویسی از سوی نامزدهای انتخاباتی و طرفدارانشان تخلف محسوب می‌شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گیلان انتشار اعلام نظر مقامات و اشخاص، فریب و اغوای مردم از طریق سوءاستفاده و تبلیغ علیه نامزدها را جزو اعمال ممنوعه انتخاباتی خواند و تصریح کرد: هتک حرمت، هتک حیثیت، تخریب و یا پاره کردن آثار تبلیغاتی سایر نامزدها مصداق بارز تخلف انتخاباتی هستند.

قاسم‌نژاد با بیان اینکه ابعاد تمام آثار کاغذی، پارچه‌ای یا هر جنس دیگر برای انتشار مطلب، عکس و حتی زندگینامه نامزدها باید 50 در 70 سانتی‌متر باشد ابراز داشت: در مورد بایدها و نبایدهای انتخاباتی فرمانداران تمام شهرستان‌های استان گیلان جلساتی را با نامزدها و طرفدارانشان برگزار و موارد را گوشزد کردند.

وی رعایت انصاف و عدالت توسط نامزدهای انتخابات مجلس و پرهیز از بیان مسائلی که بین مردم و اقوام گسل ایجاد می‌کند را ضروری خواند و بیان داشت: در راستای شفافیت مالی تمام نامزدها موظف شدند حسابی را در یکی از بانک‌های دولتی ایجاد کنند تا تمام کمک‌هایی که به آنان می‌شود از این طریق به انجام برسد.

رئیس ستاد انتخابات گیلان با اشاره به اینکه در انتخابات مجلس امسال 91 هزار و 498 نفر در این استان رأی اولی محسوب می‌شوند خاطرنشان کرد: بر اساس آمارها و ارقام موجود از این تعداد 46 هزار و 662 نفر پسر و 44 هزار و 836 نفر دختر هستند که برای نخستین بار فرصت شرکت در انتخابات را پیدا می‌کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گیلان از وجود 2 هزار و 559 شعبه اخذ رأی در سراسر استان شامل هزار و 654 شعبه در مناطق روستایی و 905 شعبه در مناطق شهری خبر داد و گفت: در کل استان گیلان برای انتخابات روز دوم اسفندماه 2 هزار و 214 شعبه اخذ رأی ثابت و 345 شعبه اخذ رأی سیار در نظر گرفته شده است.

قاسم‌نژاد با تأکید بر اینکه برای هر صندوق رأی حدود 17 نفر شامل نماینده فرماندار، بازرس، ناظران و نظایر این‌ها در نظر گرفته شده است خاطرنشان کرد: در حال حاضر حدود 45 هزار نفر در کل استان گیلان از بخش‌های ستادی و سایر عوامل سازماندهی شده و در امر برگزاری انتخابات مشارکت و همکاری می‌کنند.

انتهای پیام/083470

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در سیاسی
خواندن کد خبر: 23428

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.اخبار برگزیده

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی