امروز: چهارشنبه 05 آذر 1399 برابر با 25 نوامبر 2020

ابلاغ دستورات جدید روحانی به وزرای راه و شهرسازی، آموزش و پرورش و معاونت علمی و فناوری

  • شنبه, 23 فروردين 1399
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

رئیس‌جمهور‌ در تماس با وزرای راه و شهرسازی، آموزش و پرورش و معاون علمی و فناوری دستورات جدیدی در ارتباط با طرح فاصله‌گذاری اجتماعی و مقابله با کرونا ابلاغ کرد.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس به نقل از تسنیم حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور در گفت‌وگو با مهندس "محمد اسلامی" وزیر راه و شهرسازی دستور داد یک ارزیابی از شرکتهای حمل‌ونقل ریلی، جاده‌ای و دریایی که در ایام تعطیلی دچار ضرر و زیان شده‌اند، انجام گیرد و گزارش آن برای اقدامات لازم به ستاد ملی مبارزه با کرونا و هیئت دولت ارائه شود.

حجت الاسلام روحانی با تأکید بر رعایت پروتکلهای بهداشتی از وزیر راه و شهرسازی خواست تا وضعیت حمل‌ونقل عمومی و تردد در جاده‌ها را برای شرایط فاصله‌گذاری هوشمند که از فردا (شنبه) آغاز می‌شود، در جلسه آینده ستاد ملی مبارزه با کرونا گزارش نماید.

رئیس جمهور همچنین ضمن گفت‌وگو در خصوص وضعیت حمل‌ونقل عمومی مسافری جاده‌ای، هوایی و راه‌آهن، برای پیشبرد پروژه‌های عمرانی در احداث راهها و راه‌آهن به سازمان برنامه و بودجه برای تخصیص به پروژه‌های مذکور دستورات مؤکدی صادر نمود.

وزیر راه و شهرسازی نیز در این گفت‌وگو اظهارداشت که رکود ایجادشده در صنعت حمل‌ونقل متأثر از بحران کرونا قابل ملاحظه است و نیازمند رسیدگی ویژه و اعطای کمکهای اعتباری از محل منابع و تسهیلات مصوب ستاد ملی مبارزه با کرونا است.

روحانی در گفت‌وگو با وزیر آموزش و پرورش، با تأکید بر اینکه تعطیلی فضاهای آموزشی به هیچ وجه نباید به‌معنای تعطیلی آموزش باشد، از تلاش همه معلمان کشور برای تحقق شعار تعطیلی مدرسه در دوره مبارزه با بیماری کرونا، تعطیلی آموزش نیست، قدردانی کرد.

رئیس جمهور در گفت‌وگو با آقای محسن حاجی‌میرزایی ابراز کرد: دانش‌آموزان به‌عنوان سرمایه‌های آینده کشور، نباید از شیوع این ویروس خسارت و خسران آموزشی و علمی ببینند و با استفاده و بهره‌گیری از فضای مجازی نباید هیچ کمبودی در بحث آموزش برای خانواده‌ها، دانش‌آموزان و کادر آموزشی به‌وجود بیاید.

رئیس جمهور در این گفت‌وگو همچنین تلاش برای فضا و امکان مناسب جهت ارائه آموزش بر بستر فضای مجازی و مراقبت از امنیت اطلاعات مربوط به دانش‌آموزان و معلمان و اختصاصی بودن فضای آموزشی در محیط اختصاص‌یافته را ضروری خواند.

وزیر آموزش و پرورش نیز در این گفت‌وگو گزارشی از برنامه‌ها و اقدامات انجام‌شده، ارائه کرد.

رئیس جمهور در گفت‌وگویی با معاون علمی و فناوری رئیس جمهور نیز ضمن تقدیر از تلاش‌های بسیار مؤثر شرکتهای دانش‌بنیان که در بحث مقابله و مبارزه با بیماری کرونا نقش بسزایی ایفا می‌کنند، به وی دستور داد با هدف تبادل اقدامات و ابتکارات جدید و بهره‌گیری از طرحها و تجارب سایر کشورها در زمینه تولید و ساخت داروها و تجهیزات مورد نیاز در مبارزه با کرونا، اقدامات لازم انجام گیرد.

سورنا ستاری نیز در این گفت‌وگو گزارشی را از اقدامات انجام‌شده و دستاوردهای شرکت‌های دانش‌بنیان ارائه کرد.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در سیاسی
خواندن کد خبر: 23810

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


 

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی