چاپ کردن این صفحه

بازگشت رفاه کشور پس از 7 سال

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس، عضو کمیسیون برنامه،‌ بودجه و محاسبات مجلس، گفت: پیش بینی می شود درآمد سرانه کشور در سالهای ۹۳ و ۹۴ به ترتیب به ۴هزار و ۵۷۲ دلار و ۵هزار و ۴۷۸ دلار برسد که با توجه به درآمد سرانه ۵ هزار و ۳۳۷ دلاری سال ۸۷ باید بگوییم رفاه کشور پس از ۷ سال تازه به جایگاه اصلی خود بر می گردد.

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی با بیان اینکه یکی از معیارهای سنجش رفاه کشورها از آن بهره می گیرند درآمد سرانه ارزی است، گفت: درآمد سرانه ارزی کشوردرسال ۸۸ ، ۵هزار و ۳۱۵ ، سال ۸۹، ۶هزار و ۱۸ و در سال ۹۰، ۶ هزار و ۲۶ و سال ۹۱، ۳ هزار و ۵۷۸، سال ۹۲، ۳هزار و ۸۱۵ و ۹۳حدود۴ هزار و ۵۷۲ دلاراست.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی افزود: چندی پیش رییس سلسله برنامه های اقتصادی مجمع تشخیص مصلحت نظام گفته بود میزان درآمد سرانه کشور باید حداقل به ۲۷هزار دلار برسد این درحالی است که بانک جهانی و صندوق بین المللی پول به ترتیب درآمد سرانه ۴هزار و ۷۶۳ دلاری و ۴هزار و ۷۶۹ دلاری درسال ۲۰۰۳ ایران را درجایگاه ۱۰۲ درمیان ۱۸۹ کشور و در سال ۱۹۹۸ بین ۱۸۳ کشور رتبه بندی کرده است.

وی با بیان اینکه رتبه ایران در تولید ناخالص داخلی در این سال از نظر بانک جهانی و صندوق بین المللی پول ۳۲ بوده است، گفت: مسلما جمعیت در این محاسبه نقش اساسی دارد اما از آنجا که بخش قابل توجهی از تولید کشور نفتی است و رشد جمعیت در افزایش آن نقشی ندارد مناسب نیست.

عضو کمیسیون برنامه،‌ بودجه و محاسبات مجلس افزود: اقتصاد دانان می گویند درآمد سرانه کشور در سالهای ۹۳ و ۹۴ به ترتیب ۴هزار و ۵۷۲ دلار و ۵هزار و ۴۷۸ دلار است که با توجه به درآمد سرانه ۵ هزار و ۳۳۷ دلاری سال ۸۷ باید بگوییم رفاه کشور پس از ۷ سال تازه به جایگاه اصلی خود بر می گردد./خانه ملت

انتهای پیام/083458

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در سیاسی
خواندن کد خبر: 253