امروز: سه شنبه 29 بهمن 1398 برابر با 17 فوریه 2020

واکنش نماینده مردم رشت به اتفاقات شیراز/ تمام دنیا این حادثه را به تمسخر گرفته‌اند

  • چهارشنبه, 20 اسفند 1393
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی، نماینده مردم رشت، درباره برخورد نیروهای لباس شخصی در شیراز با علی مطهری گفت: تمام دنیا این حادثه را به تمسخر گرفته‌اند که آقای مطهری که عضو این نظام و انقلاب و یکی از ...

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی، نماینده مردم رشت، درباره برخورد نیروهای لباس شخصی در شیراز با علی مطهری گفت: تمام دنیا این حادثه را به تمسخر گرفته‌اند که آقای مطهری که عضو این نظام و انقلاب و یکی از ولایتمدارترین افراد نظام است نمی‌تواند حرف بزند یا اصلا یک نماینده مجلس هم در ایران اجازه سخنرانی ندارد.

فکر می‌کنم این بدترین فاجعه‌ی یک سال اخیر است و شاید بدتر آن دیگر وجود نداشته باشد. 

به گزارش آفتاب، علی مطهری روز دوشنبه برای ایراد سخنرانی به دعوت انجمن فرهنگ و سیاست دانشگاه شیراز به این شهر سفر کرده بود اما به هنگام خروج از فرودگاه شیراز به سمت دانشگاه، با توهین‌آمیزترین برخوردها مواجه شد به طوری که خودش در این‌باره می‌گوید: «به محض ورود به شیراز با پرتاب گوجه و سنگ از سوی عده‌ای ناشناس مواجه شدم به طوری که شیشه‌های خودرو حامل مرا شکستند و ما به ناچار به کلانتری پناه بردیم. حمله کنندگان منتقد نبودند بلکه به قصد کشتن من سنگ و آجر پرت می‌کردند.» این دومین باری است درهفته‌های اخیر چنین حادثه‌ای در شیراز رخ داده است. پیش از این نیز دکتر الهه کولایی، نماینده مجلس ششم به دعوت انجمن اسلامی دانشگاه شیراز برای ایراد سخنرانی سفر کرده بود که حتی به او اجازه خروج از فرودگاه را هم ندادند. این حواث در حالی رخ داده است که استانداری شیراز هیچ‌گونه مسئولیتی را تقبل نمی‌کند.

در همین راستا، غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی، نماینده مردم رشت، با فاجعه‌آمیز خواندن حادثه‌ی شیراز گفت: نماینده مجلس زبان گویا مردم است این را قانون می‌گوید من نمی‌گویم. اما قبل از آنکه وی شروع به سخنرانی برای مردم کند او را مورد ضرب و شتم قرار می‌دهند و هیچ‌کس هم نیست که به این موضوع رسیدگی کند، حتی وقتی به کلانتری هم پناهنده می‌شود در آن جا هم امنیت جانی ندارد. این است که فاجعه به بار می‌آورد.

وی افزود: این اتفاق درست در اولین روز کاری فرمانداری ناحیه انتظامی کشور رخ داده است. بنابراین افکار عمومی این انتظار را دارد که در برخورد با این افراد ضارب، اقتدار و صلابت را از وی مشاهده کنند. چون این حادثه در اولین روزی که او حکم دریافت کرده است، روی‌داده و همین امر می‌شود خوراک تبلیغاتی برای دنیا و غرب.

این نماینده مجلس اضافه کرد: اینگونه حرکت‌ها بی‌شک با منویات رهبری هم متفاوت است. آقای مطهری قرار بود در دانشگاه صحبت کند. پس این کرسی‌های آزاداندیشی که مدنظر رهبری هم هست چطور باید برگزار شود. یعنی همه باید بیایند و تعریف و به به و چه چه کنند؟ چرا اجازه نمی‌دهند یک نفر بیاید نظراتش را بگوید فارغ از آنکه از چه چیز می‌خواهد سخن بگوید؟ آن هم چه کسی؟ علی مطهری که فرزند انقلاب، فرزند شهید مطهری و دوستدار نظام و ولایت است.

عضو کمیسیون برنامه بودجه تاکید کرد: این حوادث پیامدهای بسیار خطرناکی برای نظام دارد و مردم و نظام باید هزینه‌های منفی آن را بپردازند. قوه قضاییه، متولیان استان و همه کسانی که مسئول امنیت جان و مال مردم هستند، باید بیایند و به صورت قاطعانه برخورد نمایند. در غیر این صورت این حادثه اولی نبوده و آخری هم نخواهد بود.

جعفرزاده خاطر نشان کرد: اگر در آن زمان که در قم برای آقای لاریجانی چنین حادثه‌ای روی داد، به صورت قاطع و محکم با افراد ضارب برخورد می‌شد، اکنون دیگر هیچ‌کس جرأت نمی‌کرد بیاید و به صورت خودسرانه نسبت به ترور یک فرد اقدام کند. بیایید برای یک بار هم که شده با افراد متولی حوادث اخیر به صورت قاطعانه برخورد کنید تا ریشه‌ی اینگونه فجایع خشکانده شود

جعفرزاده در پایان سخنانش با اشاره به عدم تقبل مسئولیت این حادثه توسط استاندار فارس گفت: استاندار فارس به عنوان رئیس شورای تامین استان فارس، والی استان و مسئول تامین امنیت مردم است. بعد حالا آقای استاندار آمده و گفته من هیچ مسئولیتی در این زمینه ندارم اگر استاندار نمی‌تواند پاسخگو باشد دیگر از چه کسی می‌توان انتظار پاسخگویی داشت.

انتهای پیام/083451

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در سیاسی
خواندن کد خبر: 2540

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


 

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی