امروز: چهارشنبه 07 خرداد 1399 برابر با 27 می 2020

فرجی دانا: اگر می خواستم در کرسی وزارت بمانم...

  • شنبه, 23 اسفند 1393
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس دکتر رضا فرجی دانا وزیر سابق علوم که نمایندگان مجلس شورای اسلامی رای به برکناری وی دادند، در گفت و گویی با سالنامه روزنامه آرمان که شنبه منتشر شد گفت که اگر می خواستم برای ماندن بر کرسی وزارت علوم به هر خواسته ای که در جهت منافع دانشگاهیان نبود، تن بدهم، پس برای چه باید به دانشگاه بروم؟

فرجی دانا در پاسخ به این پرسش که دلیل استیضاح و برکناری شما واقعا همان ماجرای افشای بورسیه ها بود؟ پاسخ داد: چه بگویم. در روند انجام وظیفه وزرا در دستگاه های مرتبط گاهی نمایندگان نیاز می بینند که سوال یا استیضاحی را مطرح کنند که این حق مجلس است. بورسیه های غیرقانونی موضوع مهمی بود که آن را پیگیری کردم و بعد از من هم افراد دیگری که به وزارت علوم آمدند این قضیه را دنبال کردند.

سالنامه آرمان از فرجی دانا پرسیده است: اصلا چه شد که به ایران برگشتید؟ چرا نباید برمی گشتم. برای فرصت مطالعاتی به کانادا رفته بودم و تمام که شد به ایران برگشتم.

او در پاسخ به پرسش دیگری که اصلا برنامه برای رفتن به خارج از کشور ندارید؟ گفت: فعلا این برنامه را ندارم. چون واقعا کاری هم ندارم که بروم.ایرنا

انتهای پیام/083451

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در سیاسی
خواندن کد خبر: 2563

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی