امروز: سه شنبه 13 خرداد 1399 برابر با 01 جون 2020

نمایندگان مجلس خواستار برکناری یونسی شدند

  • شنبه, 23 اسفند 1393
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس نماینده مردم تهران از نامه نمایندگان مجلس به رئیس‌ قوه قضائیه برای پیگیری حقوقی اظهارات یونسی خبر داد و گفت: مواضع وی درباره عراق، موضع جمهوری اسلامی ایران نبوده و نیست.

نماینده مردم تهران از نامه نمایندگان مجلس به رئیس‌ قوه قضائیه برای پیگیری حقوقی اظهارات یونسی خبر داد و گفت: مواضع وی درباره عراق، موضع جمهوری اسلامی ایران نبوده و نیست.

محمد کوثری نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم با اشاره به اظهارات اخیر یونسی، گفت: حتماً طی نامه‌‌‌ای به آیت‌لله لاریجانی رئیس قوه قضائیه، پیگیری حقوقی اظهارات آقای یونسی را از دستگاه قضائی مطالبه خواهیم کرد چرا که این اولین بار نیست که آقای یونسی، منافع ملی و مصالح عالیه نظام را مورد توجه قرار نمی‌دهد.

وی گفت: حتماً باید مدعی‌العموم ورود کرده و با اظهارات نامناسب و غیرقابل قبول، یونسی برخورد کند چرا که اظهارات وی درباره موضع رهبر معظم انقلاب، مردم، دولت و مجلس و نظام جمهوری اسلامی ایران نبوده و نیست.
نماینده مردم تهران در مجلس همچنین گفت: در گفت‌وگوهای رسانه‌‌‌ای، نمایندگان مجلس از آقای روحانی خواسته‌اند که یونسی را فوراً برکنار کند که این درخواست در راستای کمک به موفقیت دولت انجام شده است اما قرار است نمایندگان مجلس در نامه‌ رسمی به آقای روحانی، خواستار برکناری یونسی شوند.

کوثری گفت: اگر یونسی فرد ناآگاهی بود، می‌توانستیم بگویم آن حرف‌های نادرست از روی بی اطلاعی بوده اما ایشان در دوره‌ای وزیر اطلاعات بوده و سیاست‌های کلان نظام را می‌داند و نسبت به آن مطلع است؛ لذا بنده قبول ندارم که برخی بگویند یونسی نمی‌داند چه می‌گوید؟، اتقاقا وی خوب می‌داند چه می‌گوید و ما بر همین اساس، حساسیت‌مان بیشتر شده است.

انتهای پیام/083451

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در سیاسی
خواندن کد خبر: 2570

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی