امروز: جمعه 15 اسفند 1399 برابر با 05 مارس 2021

  • نماینده مردم رشت در مجلس؛
رد کلیات بودجه/ مجلس از توضیحات رییس سازمان برنامه و بودجه قانع نشد

  • چهارشنبه, 15 بهمن 1399
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

نماینده مردم رشت در مجلس از رد کلیات لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ توسط مجلس خبر داد و گفت: توضیحات رئیس سازمان برنامه و بودجه نمایندگان را قانع نکرد و منجر به رد کلیات این طرح شد.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس به نقل از شبستان «سید علی آقازاده» ، با اشاره به رد کلیات بودجه 1400 توسط مجلس اظهار داشت: در فرایند قانون بودجه هر سال در نیمه دوم سال، لایحه بودجه به مجلس ارائه شده و به شرط تایید کلیات لایحه توسط مجلس به کمیسیون تلفیق واگذار می شود اگر در وهله نخست توسط مجلس تایید نشد همانجا به دولت برای تغییرات و اصلاحات برگردانده می‌شود.

 نماینده مردم رشت در مجلس فرآیند بررسی بودجه 1400 توسط مجلس یازدهم را مورد توجه قرار داد و عنوان کرد: این بودجه در وهله نخست با وجود تشخیص نیاز به اصلاح مورد تصویب قرار گرفت تا برای بررسی به کمیسیون تلفیق ارائه شود اما تغییرات انجام شده مورد قبول نمایندگان قرار نگرفت.
 آقازاده با اشاره به اینکه برخی از مفاد لایحه بودجه سال 1400تغییر داده شده مانند تغییراتی که در ارز صورت گرفت، تصریح کرد: مجلس معتقد است که این ارز رانتی بوده و دردی از مردم دوا نمی‌کند چرا که صرفاً به جیب برخی‌ها خواهد رفت.
 وی تغییر فروش نفت از 2 میلیون و 300 هزار بشکه به یک میلیون و 500 هزار بشکه را متذکر شد و در همین راستا اذعان کرد: بسیاری از اعضای کمیسیون تلفیق با کلیات لایحه بودجه ارائه شده توسط دولت موافق نبودند اما به صورت مشروط کلیات رأی آورد و اصلاحاتی در آن صورت گرفت.
  آقازاده فروش نفت، نرخ ارز، میزان درآمد و ارز ]چهار هزار و 200 تومانی را از موارد اختلافی بین مجلس و دولت در لایحه بودجه عنوان کرد و افزود: رییس سازمان برنامه و بودجه کشور اگر چه توضیحاتی در مجلس ارائه داد اما توضیحاتش نمایندگان را قانع نکرده و منجر به رد کلیات این طرح شد.
 نماینده مردم رشت در مجلس با اشاره به رای نمایندگان در رد کلیات یادآور شد: بودجه 1400 با 99 رای موافق، 148 رای مخالف و 12 رای ممتنع از مجموع 261 نماینده حاضر در مجلس رد شد و برای اصلاح در اختیار دولت قرار می‌گیرد.
انتهای پیام/083451

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در سیاسی
خواندن کد خبر: 26140

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


 

اخبار برگزیده

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی