امروز: چهارشنبه 07 خرداد 1399 برابر با 27 می 2020

تهدیدات اخیر آمریکایی‌ها علیه ایران نوعی تبلیغاتی روانی برای باج‌خواهی است

  • شنبه, 26 ارديبهشت 1394
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

به گزارش پايگاه اطلاع رساني رشت پرس رئیس فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی، تهدیدات اخیر آمریکایی‌ها علیه ایران را «کُری‌خوانی قبل از مسابقه» خواند و گفت: این رفتارها، نوعی کار تبلیغاتی روانی برای باج‌خواهی در مذاکرات است.

غلامعلی حدادعادل ، با اشاره به الزامات انجام بهتر گفتگوهای هسته ای با توجه به تهدیدات اخیر آمریکایی‌ها اظهار داشت: بایدها و نبایدهایی که در مذاکرات باید به آنها توجه شود، نخست، همزمانی رفع تحریم‌ها با امضای توافق نهایی است.

وی افزود: دومین نکته نیز، حفظ حریم امنیت کشور در بازرسی هایی است که قرار است در توافق نهایی پیش‌بینی شود؛ همچنین محفوظ ماندن حق و امکان «تحقیق و توسعه» در عرصه فناوری هسته ای، دیگر نکته ای است که باید به آن توجه شود.

رئیس فراکسیون اصولگرایان مجلس، درباره مفهوم تهدیدات اخیر رئیس جمهور و برخی مقامات آمریکا علیه جمهوری اسلامی با وجود جریان داشتن مذاکرات هسته ای تصریح کرد: اینها مانند «کُری خواندن» مربی‌ها قبل از شروع مسابقه است که تا حدودی قصد تاثیرگذاری روانی هم دارند، وگرنه کسی که پای میز مذاکره می‌نشیند، معنای عاقلانه این کار را می‌فهمد که گزینه مذاکره بهتر از گزینه های دیگر است،بنابراین ما این رفتارها را نوعی کار تبلیغاتی روانی برای باج‌خواهی و امتیازگیری بیشتر در مذاکرات تلقی می‌کنیم.

واکنش به طرح ۳ فوریتی هسته ای

حدادعادل در رابطه با اقدام برخی نمایندگان مجلس برای پیگیری طرح سه فوریتی در حوزه هسته ای و حواشی پیش آمده در این رابطه در مجلس و دیدگاه وی در این رابطه گفت: صرفنظر از درستی یا نادرستی این کارها، نیت کسانی که اقدام می‌کنند، خیرخواهانه است؛ یعنی نگران عزت و منافع ملی هستند،هرچند ممکن است در انتخاب روش ما با آنها اختلاف سلیقه داشته باشیم.

وی در پاسخ به این سوال خبرنگار مهر  که آیا به نظر شما در مقطع فعلی ضرورتی برای پیگیری طرح سه فوریتی در مجلس وجود دارد یا خیر؟، اظهار داشت: هنوز این مساله به جریان نیفتاده و خبر آن، بیشتر از خودشبه جریان افتاده و صدا کرده است.

انتهاي پيام/083451

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در سیاسی
خواندن کد خبر: 3599

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی